Adopcje bulterierów, aukcje BULL-BAZAREK
  [ Twoje IP to: 54.81.71.68 ]

PolishEnglishCzechFrenchGermanRussian

bulteriery do adopcji, kliknij i zobacz

Forum  •  Aukcje  •  Szukaj  •  Rejestracja  •  Kontakt  •  Zaloguj 
bulterier
bulterier, bull terrier, bullterrier

Poprzedni temat «» Następny temat

ABC dla osoby adoptującej psa- ulotka
Autor Wiadomość
Aniuchna
Stały Bywalec

Pomogła: 2 razy
Piwa: 50/36
Aukcje Użytkownika: 0

Wysłany: Pon 31 Gru, 2012 15:33  ABC dla osoby adoptującej psa- ulotka

Moi Drodzy,
W jednym z tematów pojawiła się kwestia stworzenia ulotki dla osób adoptujących psy.
Wydawać by się mogło,że papiery to sprawa przebrzmiała,ale z drugiej strony jak dowodzi doświadczenie,w internecie jest tyle informacji,że część pomijamy.
Sytuacje ,w których osoby adoptujące psa po chwili przebywania z nowym przyjacielem obdarzają go 100% zaufaniem zapominając o środkach ostrożności, mogą doprowadzić do nieprzyjemnych sytuacji.

Moze warto sie zastanowić nad stworzeniem ulotki/tekstu w wordzie ogólnodostępnego,który każy oddajacy psa do adopcji bedzie mogl dolaczyc do umowy adopcyjnej?

Krótko,treściwie,hasłowo,żeby ktoś kto daje do podpisu umowę adopcyjną uprzednio przekazał ów punkty do zapoznania się?

Nie znam się aż tak na adopcjach,ale może niech każdy w punktach rzuci jakieś hasło,które z jego punktu widzenia może być istotne.

Przychodzi mi do głowy:

1)W pierwszych chwilach adopcji :ograniczone zaufanie do psa! Nie spuszczaj ze smyczy dopóki nie poznasz psa i nie zbudujesz właściwej relacji.
2)Zawsze należy kontrolować zabawy psa z dzieckiem,szczególnie jednak kiedy nie znasz reakcji zwierzęcia,a zarówno dziecko jak i pies są w nowej dla siebie sytuacji.
3)Nie rozpieszczaj spa starając się mu za wszelką cenę wynagrodzić doznane krzywdy,na tym etapie trzeba się wzajemnie poznać i określić granice oraz zasady obowiązujące w domu.
4)Nie pozwalaj psu spać w łóżku,wylegiwać się na fotelach i kanapie,konsekwentnie ucz psa życia w nowym domu.
5)Ostrożnie obdarzaj psa zaufaniem także w zabawie czy w przypadku kontaktu fizycznego.
6) Ostrożnie sprawdzaj psa reakcję na ew.zabiegi higieniczne
7) Ostrożnie zezwalaj na kontakty z innymi zwierzętami,nie wiesz jak zwierzę zareaguje,nie jesteś w stanie właściwie odczytać jego sygnałów ostrzegawczych.

Komentujcie jesli cos wydaje sie niejasne/bezzasadne...

Autor postu otrzymał 3 piw(a)
Ostatnio zmieniony przez Aniuchna Wto 01 Sty, 2013 08:38, w całości zmieniany 2 razy  

Więcej szczegółów
Wystawiono 3 piw(a):
#KIKIMORA, MartaPesto, Stajenka
#KIKIMORA
Bardzo Uzależniony

Pomogła: 6 razy
Piwa: 265/214

Wysłany: Pon 31 Gru, 2012 15:42  

Super
Ja bym jeszcze dodała coś w stylu
Pamiętaj pies nie odczuwa wdzięczności. Nie oczekuj od razu , że nabierze do ciebie zaufania i odpłaci się dozgonną miłością i wiernością poprzez sam fakt, że dałeś mu swój dom i swoje serce. Bądź świadomy, że więź człowieka z psem nie powstaje od razu i jest to kwestia codziennej pracy z psem, oraz poświęcenia mu dużej ilości czasu i twojego zaangażowania. Nie zniechęcaj się początkowymi trudnościami, kieruj się rozumem......I takie tam :mrgreen:

Autor postu otrzymał 2 piw(a)

Więcej szczegółów
Wystawiono 2 piw(a):
Aniuchna, MartaPesto
Aniuchna
Stały Bywalec

Pomogła: 2 razy
Piwa: 50/36

Wysłany: Wto 01 Sty, 2013 07:50  

Dobre.

Admini/moderatorzy
Może proszę przenieść temat do ogólnodostępnego działu?? Może wiecej osob sie zainteresuje?
Thx.

Uwagi obslugi forum:
zrobione
dragonh3art

#viva
Stały Bywalec
viva

Piwa: 44/10

Wysłany: Wto 01 Sty, 2013 09:53  

Ja bym dodała
Bądź przygotowany na to że pies może na początku sikać w domu, bo nikt go nie uczył, bo może coś pogryźć, bo może rozwalić klatkę.
Takiemu adoptowanemu psu bardzo dobrze robi towarzystwo innego już wychowanego psa, od którego się uczy.
Tyle mi przyszło do głowy na podstawie własnych doświadczeń z Bipi.

Autor postu otrzymał 1 piw(a)

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
MartaPesto
chaos
Bywalec

Piwa: 87/18

Wysłany: Wto 01 Sty, 2013 19:52  

Gałuszka napisał fajne artykuły dot. adopcji z schronu. Można kila ciekawszych rzeczy sparafrazować i dołączyć do ulotki.
http://wesolalapka.pl/por...doptowanym-psem
http://wesolalapka.pl/por...a-ze-schroniska

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
MartaPesto
MartaPesto
Zaangażowany

Piwa: 68/91

Wysłany: Wto 01 Sty, 2013 20:32  

W ogóle moglibyśmy się zając takimi sprawami typu:
a) ktoś ma psa i chce go oddać zrobić FAQ do takiej osoby- http://www.bull-bazarek.e...ghlight=#112722 tutaj zrobiłam pierwsze kroki.

b)chcesz adoptować psa i co dalej, http://www.bull-bazarek.e...riera-vt143.htm niby jest ale dłuuuuugie straszliwie i myslę, że można by to skrócić, dodać serca i wklejać w temat każdego kto się pojawia z chęcią adopcji. Bo jak sobie wisi w dziale na górze to tego nikt nie czyta, poza tym nasz naród nie lubi czytać za długo bo się męczy :P

c)adoptowałeś psa i co dalej- i to jest najważniejsze.
Chociaż wydaje mi się, że wiekszość ludzi wie, że obcego psa się nei całuje, nie łapie za głowę, NIE SPUSZCZA... to jednak o każdym debiliźmie napisać warto.
Warto w tym punkcie zaznaczyć, ze są sytuacje gdzie niestety nie dopasują się z psem (bo tak się zdarza) albo problem psi przerośnie człowieka- co jest częste przy agresywnych psach, źle sprawdzonych przed wydaniem.
Zdaję sobie sprawę, że jest gro ludzi, którzy biorą psa i oddają po dwóch dniach bo im do dywanu nie pasuje... ale tak naprawdę dobrze, że oddają bo pies do ich domu w ogóle nie pasuje.
I taki poradniczek o agresywnym psie z którym sobie nie radzisz, boisz się go itp.
Co robić gdy masz agresywnego psa z
a) fundacji, więc fundacji musisz go oddać
b) od prywatnego właściciela, nie oddawaj "śmierdzącego jajka" innym, niepowołanym rękom a oddaj psa do schronu gdzie pracownicy sobie z nim poradzą w ten lub inny sposób, ew skieruj się do behawiorysty- jak Cię stać.

#KIKIMORA
Bardzo Uzależniony

Pomogła: 6 razy
Piwa: 265/214

Wysłany: Wto 01 Sty, 2013 21:16  

Dodałabym jeszcze takie coś.
Bulterier to rasa , która cieszy się złą , niesprawiedliwą opinią i musisz się liczyć z objawami nietolerancji, wręcz publicznym potępieniem, że posiadasz psa tej rasy. Większość ludzi zwyczajnie ich się boi i reaguje panicznie na ich widok. Oznacza to, że możesz mieć utarczki i nieprzyjemności ze strony sąsiadów, oraz spotkać się z bardzo niemiłymi komentarzami na ulicy. Trzeba mieć do tego dystans, a do ludzi cierpliwość, nie wchodzić w konflikty i zrobić wszystko by ludzie nabrali sympatii do tej rasy. Dużo zależy od tego jak zachowuje się Twój pies i jak Ty go poprowadzisz.
Warto również mieć zawsze mieć przy sobie skserowaną listę ras agresywnych, żeby móc wyjaśnić , że bulterier na tej liście nie jest.
Trzeba również respektować przepisy lokalne, które często nakazują wyprowadzanie psa na smyczy i w kagańcu.

Nie wiem czy dobrze o tej smyczy i kagańcu, bo wiele gmin posiada takowe , a i tak nikt się nie czepia.Gorzej jak nie mają jasnych przepisów i się czepiają.

Autor postu otrzymał 2 piw(a)

Więcej szczegółów
Wystawiono 2 piw(a):
kaaaskaaa989, *Bull Ania
Stajenka
Bywalec
Hustler vel Niuń

Piwa: 58/27

Wysłany: Wto 01 Sty, 2013 22:12  

Nie wiem, czy jeszcze macie ochotę czytać moje słowa, ale wydaje mi się, że istotna jest także kwestia pozostawiania psa bez opieki, podczas robienia zakupów itp. Mi zwróciła na to uwagę Agnieszka, kiedy brałam Husa.
Absolutnie (szczególnie po numerze z yorkiem) nie odważę się zostawić Husa pod sklepem. Mam już swoją listę miejsc, gdzie mogę robić zakupy wraz z nim i nikt mnie ze sklepu nie wyrzuci. Tylko tam chodzimy, bo zawsze jak wychodzę - biorę go ze sobą, żeby się nie bał, że znowu cos złego go spotka (poza pracą). W zaprzyjaźnionych sklepach jest już "u siebie" i panie ekspedientki zawsze raczą go jakimś ciepłym słowem.

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
#KIKIMORA
Rumi.
Zaangażowany

Pomogła: 1 raz
Piwa: 38/67

Wysłany: Wto 01 Sty, 2013 22:22  

Ja się może tylko zapytam czemu w pkt. 4 jest o niepozwalaniu wchodzenia na kanapę?
Nie wystarczy psiaka od początku po prostu uczyć ograniczeń czy jeśli chcemy aby się wylegiwał na kanapie, uczyć aby zszedł na komendę?

MartaPesto
Zaangażowany

Piwa: 68/91

Wysłany: Wto 01 Sty, 2013 23:35  

na sam początek odradzane jest wpuszczanie na kanapę, gdyż ponieważ psu może się w du*** od tego przewracać. Widziałam i owszem przewracało się. Lepiej dmuchać na zimne i w pierwszych dniach/tygodniach pies powinien mieć jasno wyznaczone, że jego miejsce jest niżej, na podłodze/w klatce/na posłanku. Krzywda mu się od tego nie stanie przecież :)

Stajenka, przecież jesteś pełnoprawnym członkiem tego forum, możesz pisać a ludzie będą czytać. Poruszyłaś bardzo fajną sprawę, ja przy okazji adopcji też się tego dowiedziałam a wcześniej o tym nie myślałam i psa zostawiałam. A przecież walnięci ludzie czyhają na bulle i im podobne jak szukają mięsa armatniego na walki... z innej strony ładny pies też oko i ręce przyciąga.
10 

Odpowiedz do tematu

Dodaj temat do:  Temat dla Wykop  Temat dla Facebook  Temat dla Wyczaj.to Temat dla Gwar  Temat dla Delicious  Temat dla Digg  Temat dla Furl  Temat dla Google  Temat dla Magnolia  Temat dla Reddit  Temat dla Simpy  Temat dla Slashdot  Temat dla Technorati  Temat dla YahooMyWeb  Temat dla Nasza Klasa Temat dla Blip  Temat dla MySpace  Temat dla Twitter  Temat dla Flaker  Temat dla Grono.net  Temat dla Gadu-Gadu Live  Temat dla Status GG  Temat dla Poleć  Temat dla Forumowisko 
Zezwolenia Opcje