Adopcje bulterierów, aukcje BULL-BAZAREK
  [ Twoje IP to: 54.82.79.109 ]

PolishEnglishCzechFrenchGermanRussian

bulteriery do adopcji, kliknij i zobacz

Forum  •  Aukcje  •  Szukaj  •  Rejestracja  •  Kontakt  •  Zaloguj 
bulterier
bulterier, bull terrier, bullterrier

Poprzedni temat «» Następny temat

Ataki psów statystykach, czyli czego naprawdę należy się bać
Autor Wiadomość
*Aga31
Zaangażowany

Pomogła: 1 raz
Piwa: 97/134
Aukcje Użytkownika: 0

Wysłany: Czw 20 Maj, 2010 09:28  Ataki psów statystykach, czyli czego naprawdę należy się bać

http://www.ulubiency.wp.p...l?T%5Bpage%5D=1

tak z lekkim przymrużeniem oka, ale dość ciekawe :-> szczególnie jeżeli chodzi o TTB ;-)
Ostatnio zmieniony przez Aga31 Czw 20 Maj, 2010 10:56, w całości zmieniany 1 raz  

*Edyta Nowacka
Bulomaniak
Sunin Team :)

Pomogła: 5 razy
Piwa: 286/109

Wysłany: Czw 20 Maj, 2010 09:41  

po rozbiciu czterech ras nie byloby trzech TTB albo wszystkich w 10tce- no taka prawda. szkoda ze ludzie - przecietni kowalscy sobie sprawy z tego nie zdają :lol: :lol: :lol:

*Aga31
Zaangażowany

Wysłany: Czw 20 Maj, 2010 10:08  

Mnie i Hamera, jak ostatno zaatakował blablador to jakaś Pani z boku głośno się darła, że Hamer bez kagańca. To, że atakujący był labek bez smyczy - luuuzzz :-? takie jest pojęcie Kowalskich, co groźne :-/

Zaintrygował mnie wypadek śmiertelny z udziałem pomeraniana. Czyżby komuś utknął w gardle ;-) :lol:

#JonSnow
Zaangażowany

Piwa: 89/29

Wysłany: Czw 20 Maj, 2010 10:24  

Bardzo zła i nosiąca 'bzdurną' wiedzę statystyka - śmiertelność, okaleczenie, nic na temat skali, przyczyn. Tak samo wnioski dotyczące ras 'bardziej' zaanagazowanych w wypadki. Wyjątkowo nienaukowe podejście. Przeciętny Kowalski wyczyta z tego: śmiertelność wypadków z udziałem akity - 2%, okaleczenie 815 i na widok akity będzie uciekał aż się kurzy...o ile będzie potrafiłj ą rozpoznać, bo bula czy pita to na 100% rozpozna :-(

Pomeranian zjadł niemowlaka, był pozostawiony sam sobie, był również chyba mocno zaniedbany i chyba głodny (o ile dobrze pamietam - mogę się mylić). Patrz artykuł na mojej stronie www.

*Edyta Nowacka
Bulomaniak

Wysłany: Czw 20 Maj, 2010 10:53  

jest chyba najmniej bzdurna z tych ktore sie ukazuja :lol: :lol:
2% to w koncu dwa procent ;-) i jezeli podpunkt odnosi sie do smiertelnosci (czyli dla mnie w wiekszosci przypadkow - nie zaprzestania ataku i doprowadzenia go do konca- w przypadku owczarkow czesto z konsumpcją :lol: ) to co ci da rozdzielenie tego sytuacyjnie i zarysowo?

w tej statystyce jest duzo danych prawdziwych i informacji ktorych sie zazwyczaj nie podaje.

dla mnie jedyne minusy takich statystyk to brak odniesienia liczebnosci. Bo nawet te babladory wyjda nizej biorac pod uwage ich ilosc. Brak małych ras oraz brak rozróznienia rodowodowy- w typie 8-)
dopiero ujecie tych trzech info dałoby cos miarodajnego.

*Aga31
Zaangażowany

Wysłany: Czw 20 Maj, 2010 11:05  

Wiesz, TTB zawsze mają paszczę rekina i według większości ludzi mordują już samym wzrokiem. Co do artykułu to jasne, że nie można go traktować jako opracowania naukowego, dlatego napisałam, że z przymrużeniem oka. Zresztą jak wszystkie tego rodzaju publikacje. Natomiast może uświadomi on niektórym Kowalskim, że labek też może być groźny. Co tam labek - bigielek, jamniczek czy jak również widać pomeranian. Mnie osobiści w dzieciństwie nadgryzł latlerek i pewnie gdyby nie szybka reakcja dorosłych skończyłoby sie to dla mnie powżnymi ranami a tak tylko chciał mi wygryźć oko.

*Edyta Nowacka
Bulomaniak

Wysłany: Czw 20 Maj, 2010 11:20  

malo ludzi zdaje sobie sprawe ze szczęka rekina co trzyma i nie pusci jest mniej grozna w skutkach od hapania i ciecia glebokich ran w strategicznych punktach ciała np przez owczarka niemieckiego ;-)
wolałabym miec pita uczepionego reki niz owczarka doskakujacego mi do szyji badz gryzacego wielokrotnie po twarzy jak mi sie w zyciu juz zdarzylo :lol:
tez uwazam ze wiecej dobrego wniesie przecietnemu kowalskiemu ten art niz zlego. da do myslenia

piranga
Poczatkujący
HEL IN HEAVEN

Piwa: 7/6

Wysłany: Sob 22 Maj, 2010 18:04  

ostatnio to stary szczerbaty jamnik mojej ciotki przymierzył się do gardła mojej bulki a ona nawet nie zauważyła, a temperamętna jest. nie raz byłam światkiem jak małe sczyle prowokują wieksze, a wina spada na te które grożnie wyglądają, nawet jak są bardziej poszkodowane. Ostatnoi w gazecie z mojego regionu był opisany artykół jak to amstaf zaatakował jamnikopodobnego i strasznie jestem oburzona reakcją ludzi na atak tego staffa, bo to co tam opisali byłó okropne, wiadomo że jamnik niema szans z takim psem, ale nierozdziela się walczących psów łamiąc na nich kija, waląc cegłą czy kopiąc, a taka akcja miała wtedy miejsce, to ludzie stwarzaja zagrożenie nie psy, bo mały szczyl ma prawo latać bez smyczy bez pana i bez kagańca, a tylko te "AGRESYWNE RASY " muszą być związane jak bestie. Jak mi się uda znalężć jeszcze ten artykół to pokaże go tu bo naprawdę aż ciarki przechodzą jak potraktowano tamtego amstafa.

Odpowiedz do tematu

Dodaj temat do:  Temat dla Wykop  Temat dla Facebook  Temat dla Wyczaj.to Temat dla Gwar  Temat dla Delicious  Temat dla Digg  Temat dla Furl  Temat dla Google  Temat dla Magnolia  Temat dla Reddit  Temat dla Simpy  Temat dla Slashdot  Temat dla Technorati  Temat dla YahooMyWeb  Temat dla Nasza Klasa Temat dla Blip  Temat dla MySpace  Temat dla Twitter  Temat dla Flaker  Temat dla Grono.net  Temat dla Gadu-Gadu Live  Temat dla Status GG  Temat dla Poleć  Temat dla Forumowisko 
Zezwolenia Opcje