Adopcje bulterierów, aukcje BULL-BAZAREK
  [ Twoje IP to: 34.236.145.124 ]

PolishEnglishCzechFrenchGermanRussian

bulteriery do adopcji, kliknij i zobacz

Forum  •  Aukcje  •  Szukaj  •  Rejestracja  •  Kontakt  •  Zaloguj 
bulterier
bulterier, bull terrier, bullterrier

Poprzedni temat «» Następny temat

Przesunięty przez: dragonh3art
Sro 05 Maj, 2010 10:24
IGOR- bulterier bez rodowodu
Autor Wiadomość
Malwik
Nowicjusz

Aukcje Użytkownika: 0

Wysłany: Sro 17 Mar, 2010 15:38  IGOR- bulterier bez rodowodu -oddam w dobre ręce

Witam wszystkich, bardzo prosze o pomoc w znalezieniu nowego domu dla Igorka. Pies ma około 7-8 lat, od szczeniaka jest psem mojego męża, moim pieskiem około 2 lat czyli od momentu zawarcia związku małżenskiego. Zmuszona jestem go oddać ponieważ teraz w sobotę 13 marca zaatakował moją 1,5 roczną córeczkę, na szczeście dziecku nic się nie stało po za niegroźnymi ranami na głowie. Nie będę tutaj drążyć tego tematu ponieważ nie chcę zeby wyszła z tego historia w stylu "okropny pies morderca". Widocznie Igorowi musiało coś "odbić". Od początku był bardzo dobrze nastawiony co do dziecka. Mała mogła z nim robić co chciała i on sam zabiegał o jej uwage. Wkońcu pies jest psem nie myśli racjonalnie, kieruje się instynktem. A oczu dookoła głowy mieć się nie da. Wierzę głęboko ze na stare lata może jeszcze znaleść ciepły dom i osobe która zechce się nim zaopiekować, poświecić mu czas. Nie będę ukrywać ze Igi nie jest łatwym psem, jest bardzo agresywny w stosunku do innych zwierząt. Z tego co wiem o jego przeszłości ma na koncie śmierć jamnika. Na spacer musi chodzić w kagańcu ze względu na to ze kundelki puszczone luzem mają tendencje do podbiegania i ujadania a Igorowi wystarczyła sekunda zeby złapać takiego za gardło (był wtedy na smyczy). Wiem również ze doskoczył do siostrzenicy męża kiedy ta usiadła na łożku które pies traktował jako swoje terytorium. Agresji miskowej w stosunku do mnie nie wykazywał moze dlatego ze byłam jego karmicielką i ciągle się nim zajmowałam, ale kiedy przez krótki czas przebywał u nowych właścicieli ( Igor przed moim ślubem mieszkał w domu tesciów i został przez nich oddany ponieważ myśleli ze po ślubie nie weźniemy psa do siebie) ugryzł dziewczyne w rękę kiedy ta chciała odebrać mu kość, ponoć nie było to nic poważnego. Wiem ze narazie pisze o nim same złe rzeczy ale nie chce zatajać prawdy. W koncu w schroniskach przebywaja psy których historia zazwyczaj jest nieznana a mimo to znajdują kochajacy dom. Jeśli chodzi o pozytywy to Igorek jest bardzo przyjazny jeśli chodzi wizyty znajomych. Uwielbia sie przytulać nawet probuje wchodzić na kolana, uwielbia jak sie go głaska i drapie za uszami. Bardzo lubi sie bawić, jak na swoj wiek to jest bardzo energiczny, moze biegac bez konca jak jest puszczony luzem (oczywiscie na jakimś pustym polu albo na czyjejś posesj). Kocha piłki. Jest posłuszny, zna podstawowe komendy, kiedy był młody jeździł na szkolenia.
Myśle ze skoro ja go pokochałam to ktoś inny tez bedzie potrafił.

Oto pare zdjęć Igorka nie są najlepsze, (niestety właściwy komputer mam w naprawie)

Na koniec jeszcze raz bardzo proszę o jakąś pomoc w znalezieniu domu dla Igora, chodzby tymczasowego ponieważ ze strony całej mojej rodziny jest bardzo duzy nacisk zeby "takiego" psa uśpić. Ja jednak jestem zdania ze nie ja mu dałam życie i nie mam prawa mu go odbierać. Teraz pies przebywa u moich teściow ale ma czas tylko do konca tygodnia ponieważ oni nie mogą go zatrzymać. :cry: Mój numer telefonu to 509820073, jestem z Jastrzębia Zdroju ( woj. śląskie).

^dragonh3art
Administrator
Cerber & Negra & Landryna

Pomogła: 11 razy
Piwa: 541/1238

Wysłany: Sro 17 Mar, 2010 15:43  

chciałam Cie od razu uczulic, na osoby chętne na adopcję tego psa z zewnątrz, ten dział jest dostepny do czytania dla osób rózwniez niezarejestrowanych na portalu, podałas telefon.... musisz wiedzieć, że pies o takich cechach, moze byc łakomym kąskiem dla amatora psich walk... albo na "worek treningowy", dla psów uczestniczacych w takowych...

bardzo Cię prosze skonsultuj z nami kazdego chętnego spoza forum :!:

edit://
mieszkamy "porozrzucani" po całej Polsce, wieć moze zawsze ktos z nas zrobić wizytę przedadocyjną w swoim rejonie, celem sprawdzenia domku

"Najgorszym grzechem nie jest nienawiść, ale obojętność, bo jest nieludzka..."
- George Bernard Shaw

Ostatnio zmieniony przez dragonh3art Sro 17 Mar, 2010 21:05, w całości zmieniany 1 raz  

yarodh
Zaangażowany

Piwa: 61/167

Wysłany: Sro 17 Mar, 2010 15:47  

Malwik- bardzo dobrze ,że otwarcie opisałaś sytuację i nie "upiększasz".To na pewno pozwoli znaleźć nowy dom odpowiedni do zachowań psa i nowy właściciel będzie miał swiadomość czego się spodziewać.

Szkoda ,że tak się stało.
BTW ładny pies.

Malwik
Nowicjusz

Wysłany: Sro 17 Mar, 2010 15:55  IGOR- bulterier bez rodowodu -oddam w dobre ręce

Oczywiście,nie chce dla niego źle, napewno napisze gdyby ktoś do mnie zadzwonił.

*Aga31
Zaangażowany

Pomogła: 1 raz
Piwa: 97/134

Wysłany: Sro 17 Mar, 2010 15:56  

Rózwnież pomyślcie o wykastrowaniu psa przed oddaniem, żeby nie trafił gdzieś jako rep.
Często tak bywa, że ludzie rezygnują jak tylko się dowiedzą że pies będzie wykastrowany/wysterylizowana suka.

*Edyta Nowacka
Bulomaniak
Sunin Team :)

Pomogła: 5 razy
Piwa: 286/109

Wysłany: Sro 17 Mar, 2010 19:39  

Wszystko pieknie ładnie tylko trudno będzie znaleźć dom - a nawet dt psu z agresja miskową, agresja w stosunku do dzieci i czasem dorosłych, agresją terytorialną i agresją do zwierząt. To jest niezłe kombo :-( Tym bardziej przy psie w tym wieku. To juz nie jest młodzik a pies na finiszu.
Wspaniale że szczerze mówisz o Igorze
Nie ma szans żeby sie nim zaopiekował ktokolwiek znajomy, kogo pies kojarzy? Wszystkie opcje są sprawdzone?
Co z jego panem? I co on na to?

#malina224
Stały Bywalec
malina224

Piwa: 39/49

Wysłany: Sro 17 Mar, 2010 21:01  

naprawde duże gratulacje co do szczerości . życze powodzenia w poszukiwaniach...

*Aga31
Zaangażowany

Pomogła: 1 raz
Piwa: 97/134

Wysłany: Sro 17 Mar, 2010 21:03  

ciekawa jestem, bo może jeżeli agresja jest tylko do dzieci... ale faktycznie może być ciężko ...

Malwik
Nowicjusz

Wysłany: Sro 17 Mar, 2010 21:13  IGOR- bulterier bez rodowodu -oddam w dobre ręce

Jego pan chciałby go jakoś ratować: wykastrowac załatwić jakieś szkolenie trzymac w mieszkaniu za bramką ( ze względu na dziecko mamy porobione bramki w mieszkaniu) Jednak z jego strony są to tylko chęci ponieważ bardzo często nie ma go w domu w związku z pracą i pies jest tylko na mojej glowie. To i tak zreszta nie wchodzi w gre bo chyba wszyscy w rodzinie by mnie zlinczowali.
Jeśli chodzi o znajomych wiekszość ma dzieci wiec odpadają a reszta kursuje miedzy Polską -Anglią, Irlandia itp. Tescie odpadają bo czesto opiekują sie dziecmi. Moi rodzice mają dużego psa.
Nie wiem co mam robić :cry: :cry:

[ Dodano: Sro 24 Mar, 2010 18:58 ]
Sprawa nieaktualna :-( :-(

#bull-gang
Stały Bywalec
Gabi, Zuzia i iwa grozna

Pomogła: 8 razy
Piwa: 41/60

Wysłany: Czw 25 Mar, 2010 21:51  

co z psem?>

10 

Odpowiedz do tematu

Dodaj temat do:  Temat dla Wykop  Temat dla Facebook  Temat dla Wyczaj.to Temat dla Gwar  Temat dla Delicious  Temat dla Digg  Temat dla Furl  Temat dla Google  Temat dla Magnolia  Temat dla Reddit  Temat dla Simpy  Temat dla Slashdot  Temat dla Technorati  Temat dla YahooMyWeb  Temat dla Nasza Klasa Temat dla Blip  Temat dla MySpace  Temat dla Twitter  Temat dla Flaker  Temat dla Grono.net  Temat dla Gadu-Gadu Live  Temat dla Status GG  Temat dla Poleć  Temat dla Forumowisko 
Zezwolenia Opcje