Adopcje bulterierów, aukcje BULL-BAZAREK
  [ Twoje IP to: 23.20.166.142 ]

PolishEnglishCzechFrenchGermanRussian

bulteriery do adopcji, kliknij i zobacz

Forum  •  Aukcje  •  Szukaj  •  Rejestracja  •  Kontakt  •  Zaloguj 
bulterier
bulterier, bull terrier, bullterrier

Poprzedni temat «» Następny temat

KOCHAJĄCY DOM DLA BULTERIERA OD ZARAZ !!!!!
Autor Wiadomość
Dominik
Nowicjusz
adoptuję bulteriera

Aukcje Użytkownika: 0

Wysłany: Sro 17 Maj, 2017 19:04  KOCHAJĄCY DOM DLA BULTERIERA OD ZARAZ !!!!!

Witam Nazywam się Dominik . Poszukuję bulteriera do adopcji mieszkam w miejscowości Świerzawa , mam 28 lat mieszkam z rodzicami w bloku . Dwa tygodnie temu musiałem uśpić mojego kochanego 10 letniego amstaffa Demona :( Podaruję kochający dom dla bulika od zaraz i pokocham pieska całym sercem , będzie on traktowany jak członek rodziny , oraz zapewnię mu aktywny tryb życia posiadam dużo wolnego czasu i ogromną chęć poświęcenia go na długie spacery oraz odpowiednią dawkę sportu dla pieska . Zainteresowanie rasą zaczeło się z jakieś 12 lat temu zanim kupiłem szczeniaka rasy amstaff przez 2 lata spędziłem sporo czasu na zbieranie informacji o rasie , wychowaniu , diecie , aktywności ruchowej , trudnościami w wychowaniu , oraz odpowiedzialności jaka jest związana z decyzją o nabyciu bulteriera . Po 2 latach uznałem że nie jestem gotowy na BULIKA bo nie sztuką jest kupić psa i nie podołać wyzwaniu jakie stawia rasa tylko sztuką jest zaopiekować się pieskiem i ułożyć go tak by kochał i był kochany a zarazem został najlepszym przyjacielem !!! Więc postanowiłem kupić Amstaffa i pojąć wiedzę oraz przejśc trudności wychowawcze na mniej wymagającej rasie przez kolejne 10 lat miałem wspaniałego przyjaciela który nigdy nie okazywał agresji do ludzi zwierząt oraz dzieci i uważam że udało mi się osiągnąć założony cel i zapewnić dobrą opiekę nad DEMONEM . ODPOWIEDZI NA ANKIETĘ :
1. Czy mieszkacie Państwo w domu czy w mieszkaniu? Mieszkam wraz z rodzicami w mieszkaniu jest ono własnościowe .

2. Czy obecnie w Państwa domu mieszkają jakieś zwierzęta i jakie? Nie posiadam żadnych zwierząt w obecnej chwili .

3. Czy w Państwa rodzinie były wcześniej zwierzęta i jakie były ich losy? w domu od zawsze były zwierzęta jako 1 był kundelek timo który odszedł po 13 latach , kundelka kropka która po 1 roku została przekazana w rodzinie , ratrelek kulka odeszła jako babcia około 3 lat temu Amstaff Demon był zemną do tej pory został uśpiony z powodu zachorowania na raka .
4 Czy w Panstwa domu był kiedyś bulterier? Czy ktoś z rodziny/znajomych posiada/posiadał bulteriera? Jak wyglądał Państwa dotychczasowy kontakt z tą rasą? Nie w naszym domu nie było bulteriera ani nikt z rodziny nie posiadał bulteriera znajomy z tej samej miejscowości posiadał pieska oraz suczkę miniatury bulteriera . kontakt z rasą głównie na wystawię piesków w miejscowości Cieplice oraz Wrocław oraz wizyty u znajomego oraz duże zainteresowanie i nabywanie wiedzy oraz za i przeciw z różnych żródeł internetowych jak i z ksiarzek jedną z nich < okiem psa >

5. Dlaczego chcą Państwo adoptować bulteriera? Jaką wiedzę posiadają Państwo na temat rasy? pomysł adoptowania bulteriera zamiast zakupu szczeniaka pochodzi z chęci podarowania miłości i dachu nad głową chociaż jednemu z tak licznych porzuconych zwierząt , Bulterier jest trudną oraz wymagającą rasa ze względu na jej upór , czas który trzeba poświęcić stany psychiczne oraz opiekę weterynaryjna jaką trzeba zapewnić podopiecznemo oraz stanowczości i dyscyplinie której trzeba się trzymać .

6. Czy mają Państwo dzieci (jeśli tak to w jakim wieku)? nie posiadam dzieci .

7. Czy wszyscy członkowie rodziny akceptują fakt adopcji psa i godzą się na nowego domownika? Tak wszyscy domownicy akceptują adopcję bulteriera i godzą się na nowego członka rodziny

8. Co się będzie działo z psem w czasie Państwa wyjazdów, wakacji itp.? wakacje całe życie są spędzane w domu nie wyjeżdzamy na wakację dalej niż kilkanaście kilometrów od miejsca zmieszkania na wieś do roddziny więc będzie spędzał z nami wakację

9. Pies może żyć kilkanaście lat. Czy przewidziane jest miejsce dla psa w życiu Państwa rodziny na tak długo? To jest oczywistą sprawą i zdaje sobie sprawę z tego jak długo może żyć piesek i będzie miał swoje miejsce do końca swoich dni . zwierzęta nie są rzeczą ani zabawką która może się znudzić i zostać wyrzucona po czasie . Są to istoty żywe które mają uczucia które odwzajemniają serce którym są wstanie kochać bardziej niż człowiek oraz potrafia być wierne do końca swych dni z tych powodów w mojej rodzinie są traktowane jak członkowie rodziny a nie maskotka dla dziecka na urodziny !!!

10. Psy porzucone są często po przejściach, mogą odczuwać lęk, w nowym miejscu być zestresowane nawet przez dłuższy czas, mogą nie wiedzieć, że załatwia się na dworze, posiusiać się nie tam, gdzie trzeba, może coś zniszczyć itd. Czy jesteście Państwo gotowi to znieść? Tak jesteśmy na to gotowi jak i mieliśmy już doczynienia ze zniszczeniami przez psiaka . W tym przypadku nie ma tu winy ze strony psa tylko poprzedniego właściciela który zaniedbał pieska więc świadomie godzimy się z tą myślą .

11. Czy liczą sie Państwo z koniecznością uczestniczenia psa w szkoleniu? Tak liczymy się z koniecznością szkolenia poprzedni piesek nie uczestniczył w szkoleniach przez profesjonalistó sam poświęciłem czas na podstawowe komędy < siad , waruj , nie wolno , fe , łapa , zostań , pilnuj >

12. Czy w domu Państwa są osoby z alergią na sierść lub ślinę psa? Żadna osoba nie posiada alergii na sierść ani na ślinę psa .

13. Psy chorują - tak jak ludzie - i leczenie czasem jest kosztowne. Czy jesteście Państwo na to przygotowani? Tak jesteśmy przygotowani oraz świadomi tego że piesek potrzebuje opieki weterynarza oraz jakie są koszty profilaktyki oraz stałej kontroli specjalisty

14. Czy planują Państwo wydatki związane z zakupem akcesoriów dla psa? Proszę wziąć również pod uwagę większe wydatki jak np klatka (ok 250-300zł) Piesek nigdy nie będzie trzymany w klatce jest to stworzenie żywe i w klatkach już dość się wycierpiało . a co do zakupów akcesoriów typu smycz obroża , szelki , szczotki , witaminy oraz preparaty itp jest oczywistą sprawą że planuje zakup niezbędnych rzeczy

15. Jaki jest Państwa stosunek do kastracji/sterylizacji zwierząt? kastracja jest podstawową rzeczą która powinna być zrobiona zwierzęciu które nie jest nabywane z myślą o reprodukcji i hodowli nie wykonanie zabiegu osobnikowi który nie będzie reproduktorem może z biegiem upływu czasu przyczynić się do chorób np nowotworu nerek więc kastracja jest konieczna !

16. Czy jesteście Państwo gotowi podpisać umowę adopcyjną, w której ważnym punktem będzie deklaracja, że pies NIGDY nie trafi na ulicę albo do schroniska – a w razie, gdybyście Państwo jednak nie mogli go zatrzymać, niezwłocznie powiadomicie Fundację? Tak jestem gotowy od zaraz do podpisania umowy adopcyjnej oraz zgadzam się i rozumie wszystkie warunki w niej zawarte .

17. Czym zamierzacie Państwo żywić psa? piesek będzie żywiony według wyznaczonej diety oraz zaleceń weterynarza co do gatunku karmy oraz witamin i suplementów

18. Czy pies będzie miał możliwość wychodzenia na zewnątrz bez opieki? Stanowczo nie będzie miał takiej możliwości choć jbędzie traktowany jak człowiek ale w dalszym ciągu poozostaje zwierzęciem które nie może pozostać na nie zabezpieczonym terenie bez opieki i jest to kwestia nie podlegająca żadnym wątpliwością tak jak i w przypadku dzieci których nikt o stabilnym i zdrowym stanie psychicznym nie zostawia bez opieki !

19. Czy zgodzą się Państwo na wizytę przedstawiciela wolontariatu w Państwa domu po adopcji (to także punkt umowy adopcyjnej) ? Tak wyrażamy zgodę na wizyty przedstawiciela wolontariatu w naszym domu .

Z Góry Dziękuje i proszę o kontakt w sprawię adopcji dzięki waszej pomocy pozwolicie Państwo na to bym mógł pogodzić się ze stratą mojego czworonożnego przyjaciela który odszedł i Dacie mi możliwość pokochania jego następcy jak i równierz przyczynicie się do uratowania jednego BULTERIERA który będzie mógł opuścić kraty schroniska i mieć swój własny kochający dom !!!!! DZIĘKUJE I POZDRAWIAM DOMINIK STASIAK

#Anita
Bardzo Uzależniony

Pomogła: 5 razy
Piwa: 183/160
Aukcje Użytkownika: 0

Wysłany: Sro 17 Maj, 2017 21:07  

Wejdź na fejsa i szukaj na forach poświęconych rasom i adopcjom:

TTB Poznań
Na Pomoc Ast
Fundacja Pomarszczone Szczęście

Odpowiedz do tematu

Dodaj temat do:  Temat dla Wykop  Temat dla Facebook  Temat dla Wyczaj.to Temat dla Gwar  Temat dla Delicious  Temat dla Digg  Temat dla Furl  Temat dla Google  Temat dla Magnolia  Temat dla Reddit  Temat dla Simpy  Temat dla Slashdot  Temat dla Technorati  Temat dla YahooMyWeb  Temat dla Nasza Klasa Temat dla Blip  Temat dla MySpace  Temat dla Twitter  Temat dla Flaker  Temat dla Grono.net  Temat dla Gadu-Gadu Live  Temat dla Status GG  Temat dla Poleć  Temat dla Forumowisko 
Zezwolenia Opcje