Adopcje bulterierów, aukcje BULL-BAZAREK
  [ Twoje IP to: 52.87.176.39 ]

PolishEnglishCzechFrenchGermanRussian

bulteriery do adopcji, kliknij i zobacz

Forum  •  Aukcje  •  Szukaj  •  Rejestracja  •  Kontakt  •  Zaloguj 
bulterier
bulterier, bull terrier, bullterrier

Poprzedni temat «» Następny temat

Krematorium dla zwierząt
Autor Wiadomość
#Anita
Bardzo Uzależniony

Pomogła: 5 razy
Piwa: 183/160
Aukcje Użytkownika: 0

Wysłany: Sro 25 Sie, 2010 11:54  Krematorium dla zwierząt

Jest juz pierwsze w Polsce krematorium dla małych zwierząt w Szymanowie pod Wrocławiem. Jest tez tam uroczy cmentarzyk i hotelik dla zwierząt. Wszystko swietnie prowadzone, zadbane.

http://www.hotelkubus.com/krematorium.html

Alex92
Nowicjusz

Wysłany: Sro 06 Lip, 2011 17:07  

Generalnie krematoria stają się coraz popularniejsze, bo w sumie to chyba bardziej higienicznie i estetycznie jest skremować zwierzaka niż go zakopać go i poczekać aż się za przeproszeniem rozłoży...

MartaPesto
Zaangażowany

Piwa: 68/91

Wysłany: Sro 06 Lip, 2011 18:52  

Na poczatku tego roku przyszło mi ulżyć mojemu piesowi w cierpieniu... wet mi powiedział, że pies idzie to "utylizacji" w moim rozumieniu było to oddanie ciałka do spalarni... jeśli "ta" spalarnia jest pierwsza to coś mi się nie wydaje, żeby w moim przypadku to było.
I tu pojawia się pytanie... czym była ta "utylizacja" ?
Przepraszam za offa ale właśnie sobie tu uświadomiłam i mnie ciakwość męczy.

*Czarna_
Bulomaniak

Pomogła: 4 razy
Piwa: 352/389

Wysłany: Czw 07 Lip, 2011 08:22  

Może weci mają jakoś możliwość spalania 9jakaś ogólna spalarnia) a to jest dla osób, które prywatnie idą ze swoim pupilem i zapewne odbywa się to w zupełnie innej atmosferze niż w przypadku psa pozostawionego u weterynarza. My nasze zwierzaki (dwa psy i królik) pochowaliśmy na działce. Piękne, ozdobne krzewy rosną w miejscu, gdzie leżą.

#agata_k
Bardzo Uzależniony
Lovelas Casanova vel. Kazimierz Wielki

Pomogła: 2 razy
Piwa: 112/361

Wysłany: Czw 07 Lip, 2011 08:31  

Tonffa, teraz to mi klina zabiłaś :roll: ja też byłam przekonana, że utylizacja to poprostu kremacja, ale jeśli nie ... :roll: to chyba bym wolała cmentarzysko w ogrodzie zrobić niż oddać ciałko jakiegokolwiek zwierza, nie wiadomo gdzie :roll: aż przy następnej wizycie u weta wypytam o co chodzi i jak to wygląda.

Autor: Gaby Sojda

MartaPesto
Zaangażowany

Wysłany: Czw 07 Lip, 2011 11:46  

Ja byłam tak zdenerwowana, smutna, zła i rozwalona psychicznie, że nie pomyślałam żeby o coś pytać. Dla mnie to było zbawienie bo z ciałkiem nie miałabym co zrobić, ani kawałka własnej ziemi nie mam, pies 27 kilo, ja bez auta a np. w lasach czy łąkach to prawnie zabronione... poza tym mieszkając w bloku nawet łopaty nie mam.
Heh w szoku byłam jak mi Pani wet powiedziała, że to kosztuje 5 zł za kilogram:/
Jeszcze mi na myśl przyszło teraz, że może to jakaś spalarnia do utylizowania np. jakiś wyrostków i innych ludzkich wycinków plus odpady medyczne itp. Chociaż cholera wie.

*Czarna_
Bulomaniak

Pomogła: 4 razy
Piwa: 352/389

Wysłany: Czw 07 Lip, 2011 13:04  

Mi się wydaje, że to chodzi o miejsce, gdzie utylizowane są potrącone psy i koty a kto wie może i odpady porozbiorowe.

I-H
Bardzo Uzależniony

Piwa: 64/30

Wysłany: Czw 07 Lip, 2011 15:39  

Utylizacja to palenie zwłok. Robi to zakład, który spala odpady, zwierzęta gospodarcze itp. Do takiego zakładu zawozi się ciało zwierzaka (o ile zakład przyjmuje ciała od osób prywatnych), zostawia na ziemi by pracownik później je zabrał i wrzucił do pieca, płaci się za kg masy ciała zwierzaka- stawka różna jest w każdym mieście. Taka firma przyjeżdża tez do weta- jak ma podpisana z nim umowę (płaci się wtedy dodatkowo za paliwo- różne są stawki za km).

MartaPesto
Zaangażowany

Wysłany: Czw 07 Lip, 2011 15:40  

Dzięki za wyjaśnienie

#agata_k
Bardzo Uzależniony
Lovelas Casanova vel. Kazimierz Wielki

Pomogła: 2 razy
Piwa: 112/361

Wysłany: Pią 08 Lip, 2011 08:25  

dzieki Ewa. Chociaz i tak jakoś bestialsko to dla mnie brzmi, że pies po śmierci ma być wrzucony do pieca z kurą, świnią i resztkami wyrostków robaczkowych :shock: zauważyłam, że te krematorium nawet oddaje prochy zwierza, ale robienie pogrzebu psu wraz z trumną to już chyba lekka skrajnośc uczłowieczania psów :roll: ja generalnie to wolałabym nigdy nie zawitać w takim miejscu i nie mieć konieczności sie tym interesować :roll:

Autor: Gaby Sojda

10 

Odpowiedz do tematu

Dodaj temat do:  Temat dla Wykop  Temat dla Facebook  Temat dla Wyczaj.to Temat dla Gwar  Temat dla Delicious  Temat dla Digg  Temat dla Furl  Temat dla Google  Temat dla Magnolia  Temat dla Reddit  Temat dla Simpy  Temat dla Slashdot  Temat dla Technorati  Temat dla YahooMyWeb  Temat dla Nasza Klasa Temat dla Blip  Temat dla MySpace  Temat dla Twitter  Temat dla Flaker  Temat dla Grono.net  Temat dla Gadu-Gadu Live  Temat dla Status GG  Temat dla Poleć  Temat dla Forumowisko 
Zezwolenia Opcje