Adopcje bulterierów, aukcje BULL-BAZAREK
  [ Twoje IP to: 54.161.77.30 ]

PolishEnglishCzechFrenchGermanRussian

bulteriery do adopcji, kliknij i zobacz

Forum  •  Aukcje  •  Szukaj  •  Rejestracja  •  Kontakt  •  Zaloguj 
bulterier
bulterier, bull terrier, bullterrier

Poprzedni temat «» Następny temat

Myślimy o kupnie/adopcji bullka - rady mile widziane :)
Autor Wiadomość
Simi
Nowicjusz
Simi

Otrzymał 1 piw(a)
Aukcje Użytkownika: 0

Wysłany: Pon 14 Paź, 2013 18:22  Myślimy o kupnie/adopcji bullka - rady mile widziane :)

Cześć,

jesteśmy młodym małżeństwem z Poznania, od jakiegoś czasu myślimy o tym, by kupić/adoptować psa. Po długich rozważaniach dotyczących rasy stwierdziliśmy, że bulterier mógłby być dla nas odpowiednim towarzyszem. Zaczynam więc od ankiety adopcyjnej:

1. Czy mieszkacie Państwo w domu czy w mieszkaniu?

Mamy 3-pokojowe mieszkanie, w niewielkim budynku położonym w okolicy lasów i jeziora.

2. Czy obecnie w Państwa domu mieszkają jakieś zwierzęta i jakie?

Nie mamy obecnie zwierząt.

3. Czy w Państwa rodzinie były wcześniej zwierzęta i jakie były ich losy?

Karolina: w rodzinie mieliśmy owczarka niemieckiego, jamnika (gdy byłam dzieckiem) i dalmatynkę, którą opiekowałam się głównie ja. Była z nami od szczeniaczka, ja ją uczyłam wszystkiego, wychowywałam, zapewniałam dłuuuugie spacery. Udało mi się wychować sunię spokojną, zrównoważoną, przyjacielską i łagodną. Jest kochana, ma 10 lat i mieszka z moimi rodzicami.
Robert mieszkał w domu i miał psa mieszańca, jakby mix boksera i owczarka niemieckiego, pies miał silną osobowość, był dominujący, Robert, jako dziecko, miał dobry kontakt z tym psem.

4. Czy w Panstwa domu był kiedyś bulterier? Czy ktoś z rodziny/znajomych posiada/posiadał bulteriera? Jak wyglądał Państwa dotychczasowy kontakt z tą rasą?

Mój sąsiad miał bulteriera - białego samca, wchodziliśmy czasami razem na spacery, z moją dalmatynką. Zauroczył mnie wtedy ten pies, chociaż to mój mąż pierwszy pomyślał o tej rasie.

5. Dlaczego chcą Państwo adoptować bulteriera? Jaką wiedzę posiadają Państwo na temat rasy?

Sporo czytaliśmy o różnych rasach, zastanawialiśmy się. Jesteśmy aktywni - biegamy, ja jeżdżę na rowerze, konno, lubimy spacery i spędzanie czasu na powietrzu. Myślę też, że jesteśmy zrównoważeni, będziemy umieli ustalić granice a jednocześnie dawać psu dużo uwagi i czułości. Po prostu wydaje nam się, że to byłby pies dla nas. Imponuje nam ich niezależność, nie potrzebujemy psa służalczego, chcemy mieć towarzysza, który będzie miał swoją charakterystyczną osobowość.

6. Czy mają Państwo dzieci (jeśli tak to w jakim wieku)?

Nie mamy dzieci, ale prędzej czy później mogą się pojawić :)

7. Czy wszyscy członkowie rodziny akceptują fakt adopcji psa i godzą się na nowego domownika?

Tak.

8. Co się będzie działo z psem w czasie Państwa wyjazdów, wakacji itp.?

Będziemy chcieli, by pies jeździł w nami. Przynajmniej raz w miesiącu jedziemy na weekend do miasta rodzinnego, oddalonego o 100 km od Poznania, pies jeździłby oczywiście z nami, stąd też ważne jest, by nasz nowy członek rodziny zgodził się z dalmatynką, która mieszka z rodzicami. Jeśli byłby z tym problem, możemy zatrzymać się u drugich rodziców, którzy nie mają psa. Co do wakacji - staralibyśmy się psa zabierać, gdyby nie było to możliwe - psem może zaopiekować się mój brat mieszkający w Poznaniu lub rodzice - o ile pies zgodzi się z dalmatynką.

9. Pies może żyć kilkanaście lat. Czy przewidziane jest miejsce dla psa w życiu Państwa rodziny na tak długo?

Oczywiście

10. Psy porzucone są często po przejściach, mogą odczuwać lęk, w nowym miejscu być zestresowane nawet przez dłuższy czas, mogą nie wiedzieć, że załatwia się na dworze, posiusiać się nie tam, gdzie trzeba, może coś zniszczyć itd. Czy jesteście Państwo gotowi to znieść?

Tak, wiadomo, że może tak być.

11. Czy liczą sie Państwo z koniecznością uczestniczenia psa w szkoleniu? Czy kiedykolwiek uczestniczyli Państwo w szkoleniu ze swoim poprzednim zwierzęciem?

Nie byliśmy, gdyby była taka potrzeba rozważylibyśmy to.

12. Czy w domu Państwa są osoby z alergią na sierść lub ślinę psa?

Nie

13. Psy chorują - tak jak ludzie - i leczenie czasem jest kosztowne. Czy jesteście Państwo na to przygotowani? Posiadanie psa wiąże się także zawsze z koniecznością szczepień, odrobaczeń, profilaktyki przeciw kleszczowej itp. Czy jesteście Państwo gotowi ponosić te wydatki?

Tak, nie będzie z tym problemu.

14. Czy planują Państwo wydatki związane z zakupem akcesoriów dla psa? Proszę wziąć również pod uwagę większe wydatki jak np klatka (ok 250-300zł)

Tak, liczymy się z tym.

15. Jaki jest Państwa stosunek do kastracji/sterylizacji zwierząt?

Jesteśmy za.

16. Czy jesteście Państwo gotowi podpisać umowę adopcyjną, w której ważnym punktem będzie deklaracja, że pies NIGDY nie trafi na ulicę albo do schroniska – a w razie, gdybyście Państwo jednak nie mogli go zatrzymać, niezwłocznie powiadomicie Fundację?

Tak.

17. Czym zamierzacie Państwo żywić psa?

Przede wszystkim suchą karmą, od czasu do czasu też jedzeniem z puszki i gotowanym przez nas dla psa. Ojciec mojej przyjaciółki jest weterynarzem, na pewno służyłby radą i pomocą.

18. Czy pies będzie miał możliwość wychodzenia na zewnątrz bez opieki?

Nie, ale przewidujemy długie spacery, wspólne bieganie i spuszczanie psa ze smyczy w odpowiednich miejscach, oczywiście po nawiązaniu relacji, mając pewność, że pies nie ucieknie i nie narazi się na jakieś niebezpieczeństwo.

19. Czy zgodzą się Państwo na wizytę przedstawiciela wolontariatu w Państwa domu po adopcji (to także punkt umowy adopcyjnej) ?

Jak najbardziej.

Dodatkowe info:
Nie ukrywam, że oboje pracujemy, jednak ja wychodzę do pracy wcześniej, a mój mąż później, więc pies byłby sam ok. 6 godzin. Myślę, że to jest do zaakceptowania, pod warunkiem zapewnienia dużej ilości ruchu i uwagi. Myślimy raczej o suczce - z moich doświadczeń wynika, że są bardziej emocjonalne, ale też i uległe, mniej dominujące - czuję, że to byłby lepszy wybór, jeśli chodzi o pierwszego bullka. Co do wieku - na początku myśleliśmy o szczenięciu, ale z racji pracy nie moglibyśmy być cały czas przy nim w pierwszym okresie życia, a to moim zdaniem ważne. Myśleliśmy też o kupnie psa z hodowli, może nawet rozpoczęciu przygody w wystawami, ale sami nie jesteśmy zdecydowani, szczeniak nie bardzo chodzi w grę, chyba, że byłaby możliwość kupienia psa dorosłego. Te wystawy to z resztą tylko taki luźny pomysł, zasadniczo chcemy dać jakiemuś psu dom - jeśli będziemy mogli jakiś psi los poprawić, to tym lepiej.

Najlepiej chyba, żeby suczka miała 2-3 lata, co do maści - bardziej podobają nam się ciemne, najbardziej tricolory, ale białasek też mógłby być.

Czytałam o suni, która jest w przytulisku pod Sieradzem, zainteresowała mnie, ale nie wiem, co z kwestią jej zdrowia - jak należy leczyć oczy, skórę - jakiego by to wymagało zaangażowania, nakładu i czy jest szansa na wyleczenia.

Widzę, że to jest dużo doświadczonych osób, proszę więc też o wszelkie rady i sugestie :)

Autor postu otrzymał 1 piw(a)

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
Gatling
*Czarna_
Bulomaniak

Pomogła: 4 razy
Piwa: 352/389

Wysłany: Wto 15 Paź, 2013 08:07  

Jestem z Poznania i serdecznie zapraszam na spacerek w towarzystwie bulla Chaosa i pitki Gabi. Pogadamy, porozmawiamy o waszych oczekiwaniach i oczywista o bullterrierach :)

Simi
Nowicjusz
Simi

Otrzymał 1 piw(a)

Wysłany: Wto 15 Paź, 2013 21:30  

Super, w takim razie napisałam prywatną wiadomość :)

*Czarna_
Bulomaniak

Wysłany: Wto 15 Paź, 2013 22:17  

Z tego co pamiętam bez 10 postów nie mogę Wam odpisać na pw więc proszę o maila na adres adopcje.ttb@op.pl

:)

$Żmija
$Bully Rescue

Pomogła: 1 raz
Piwa: 535/313

Wysłany: Sro 16 Paź, 2013 06:56  

Ojej, szykuje się nam adopcja "wielopokoleniowa".:) To uświadamia tylko, jak czas leci :)

Simi
Nowicjusz
Simi

Otrzymał 1 piw(a)

Wysłany: Pon 28 Paź, 2013 09:22  

Spieszę donieść, że odbyliśmy bardzo fajny spacer z Czarną, dzięki :) W ogóle wczoraj mieliśmy dzień z bullami, byliśmy też na wystawie w Poznaniu, rozmawialiśmy z hodowcami i mieliśmy okazję poprzebywać trochę z psiakami. Ale spacer z Chaosem i Gabi był pod tym kątem bezcenny :) Staramy się zdobywać informacje, coraz bardziej nam się wszystko klaruje. Będziemy na bieżąco przeglądać forum, w nadziei, że znajdzie się jakaś sunia, której będziemy mogli pomóc.

*Czarna_
Bulomaniak

Wysłany: Pon 28 Paź, 2013 10:20  

Ja również dziękuję za udany spacer, Chaoś padł :mrgreen: Przeglądajcie, na pewno znajdzie się bullinka pasująca idealnie do Was, która zamiesza w Waszym życiu, jak to tylko bullterrier potrafi.
Ze swojej strony dodam, że fajnie jest spotkać się z ludźmi, którzy słuchają a co najważniejsze słyszą i biorą do serca to co człowiek stara się przekazać i podchodzą do adopcji dojrzale i w przemyślany sposób.

Odpowiedz do tematu

Dodaj temat do:  Temat dla Wykop  Temat dla Facebook  Temat dla Wyczaj.to Temat dla Gwar  Temat dla Delicious  Temat dla Digg  Temat dla Furl  Temat dla Google  Temat dla Magnolia  Temat dla Reddit  Temat dla Simpy  Temat dla Slashdot  Temat dla Technorati  Temat dla YahooMyWeb  Temat dla Nasza Klasa Temat dla Blip  Temat dla MySpace  Temat dla Twitter  Temat dla Flaker  Temat dla Grono.net  Temat dla Gadu-Gadu Live  Temat dla Status GG  Temat dla Poleć  Temat dla Forumowisko 
Zezwolenia Opcje