Adopcje bulterierów, aukcje BULL-BAZAREK
  [ Twoje IP to: 35.172.201.102 ]

PolishEnglishCzechFrenchGermanRussian

bulteriery do adopcji, kliknij i zobacz

Forum  •  Aukcje  •  Szukaj  •  Rejestracja  •  Kontakt  •  Zaloguj 
bulterier
bulterier, bull terrier, bullterrier

Poprzedni temat «» Następny temat

Przesunięty przez: tufi
Pon 11 Lip, 2011 05:52
Niewidomy Axel
Autor Wiadomość
#PsiStyl
Bardzo Uzależniony
Franz Maurer -Franio

Pomogła: 2 razy
Piwa: 152/457
Aukcje Użytkownika: 0

Wysłany: Pią 29 Kwi, 2011 09:33  Niewidomy Axel

Przerażająca historia niewidomego Axela - kopiuję z forum fundacji

Pies ma 4 lata- był kupiony w 2007 roku. Przez jakiś czas mieszkał w mieszkaniu. Później jego życie drastycznie się zmieniło. Został wyrzucony przez okno i stracił wzrok. Był bity, popychany by szybciej schodził ze schodów- wielokrotnie z nich spadał. Następnie został wyrzucony na podwórko i miał pilnować terenu. Jakby tego było mało mieszkał w budzie na ok. 20 cm łańcuchu. Nie miał jak się poruszać. Aby wyjść z budy musiał kombinować i wychodzić tyłem. Jak Przemek go odbierał pies był odwodniony i nie miał dostępu do wody.
Pies jest niedożywiony, kości biodrowe i kręgosłup powycierane,widoczne gołym okiem, siwy, otarty pyszczek, ogon łysy, przełysienia, przerzedzenia sierści, liczne rany od pogryzień, złamany kieł, liczne modzele. Ma łupież i bardzo się drapie. Śmierdzi gnojem.
Axel boi się ręki, spina się przy dotyku, nie chce wychodzić na dwór. Jest mały, ma buldoże łapki, grubą kość, piękne skośne oczka.

Axelek miał podane płyny pod skórę i Furosemid teraz sika na potęge ale tak ma być ,znowu trzeba było wyczyścić pod modzielami ropę bo się zebrała .Wet dobrał szampon leczniczy na tą skórę bo go bardzo swędzi i śmierdzi mimo iż był kompany .Wykąpałam go,był zadowolony machał ogonkiem ,cały czas chce mu się jeść kupiłam uszy wędzone żeby sobie memlał a on się tak wystraszył zapachu że uciekał, chował się za nogami normalnie pierwszy raz coś takiego widziałam ,więc uszy schowane głęboko do lodówki .AXel zachowuje się przyjaznie na zapach mojej mamy bardzo się cieszy ,macha ogonem ,dzieli się z nią kością ,kładzie się przy łóżku i tak śpi całą noc.Nienawidzi Klatki ,nie lubi być izolowany od domowników wtedy jest niespokojny a jak jest razem to jest szczęśliwy i bardzo sympatyczny .Moja mama bardzo go polubiła a on ją ,tylko żal patrzeć jak uderza główką o meble mam nadzieje że pozna mieszkanie i będzie wiedział gdzie co stoi.Koniecznie chce włazić na łóżko ale po kilku próbach rezygneje Na spacerach idze blisko nogi i wtedy głowę podnosi do góry i idze jak by widział cały świat .!. Axelek nie lubi klatki, śpi koło łóżka Ani mamy Smile Zamiast karmy woli gotowane jedzonko Smile Na dzień dzisiejszy jest bardzo fajny, spokojny przy wszystkich zabiegach pielęgnacyjnych i weterynaryjnych. Był badany mocz i jest wszystko ok- Pani weterynarz była bardzo zaskoczona wynikami Big Grin W zeskrobinie też nie znaleziono żadnego paskudztwa. Jego stan skóry to efekt zaniedbania. Dostał szampon i trzeba go często w nim kapać. Chłopak dostaje też antybiotyk. Jeżeli chodzi o modzele- nadal cieknie ropa z krwią. Ania robiła mu okłady, teraz czeka go kolejna wizyta, wkładanie igły w przetokę i wlewanie płynów.

Autor postu otrzymał 1 piw(a)

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
*Aga31
^dragonh3art
Administrator
Cerber & Negra & Landryna

Pomogła: 11 razy
Piwa: 541/1238

Wysłany: Pią 29 Kwi, 2011 09:54  

Axel juz sie rok temu przez forum przewinął:
http://www.bull-bazarek.e...adza-vt3279.htm

"Najgorszym grzechem nie jest nienawiść, ale obojętność, bo jest nieludzka..."
- George Bernard Shaw

#PsiStyl
Bardzo Uzależniony
Franz Maurer -Franio

Piwa: 152/457

Wysłany: Pią 29 Kwi, 2011 10:31  

Jeżeli to ten sam to bidulek nie miał szczęścia w życiu :-(

#agata_k
Bardzo Uzależniony
Lovelas Casanova vel. Kazimierz Wielki

Piwa: 112/361

Wysłany: Pią 29 Kwi, 2011 11:21  

Axel pojechał do Magdy, bo miał spięcia z suczką jamniczką. a czy na te modzele to on jakąs maść ma (potrzebuje) ? kogo o to pytać i gdzie? :roll:

Autor: Gaby Sojda

#KIKIMORA
Bardzo Uzależniony

Pomogła: 6 razy
Piwa: 265/214

Wysłany: Pią 29 Kwi, 2011 11:27  

Skoro tam stan zapalny to można modzele potraktować antybiotykiem, takim w ampułce , bezpośrednio na te modzele. Potem zasypywać propolisem

#agata_k
Bardzo Uzależniony

Wysłany: Pią 29 Kwi, 2011 11:53  

(Kikimora miło Cie znowu "czytać" :) )
rozumiem, że ten antybiotyk to na recepte?

[ Dodano: Pią 29 Kwi, 2011 13:01 ]
Wypowiedz I-H z dziś:

"Axelek niedługo będzie miał wizytę u okulisty. Bardzo ładnie już wygląda. Przytyło się chłopakowi"

jakiś bazarek by sie przydał na chłopaka (gdzie nasze forumowe artystki ze zdolnościami rysunkowymi i manualnymi - figurki bullkowe ? :evil: ) :mrgreen: może coś wygrzebie u siebie :D

*majki
Zaangażowany

Piwa: 210/118

Wysłany: Nie 01 Maj, 2011 21:06  

Dwa dni temu otrzymałam karmę zabawki i kocyki dla Axelka.
Serdecznie dziękujemy.

#KIKIMORA
Bardzo Uzależniony

Pomogła: 6 razy
Piwa: 265/214

Wysłany: Nie 01 Maj, 2011 21:32  

Niby na receptę, ale zawsze można panią z apteki ubłagać :mrgreen: Jak to zaognione to trzeba szybko zadziałać. A potem można tym moim ulubionym propolisem

#CAIRA
Uzależniony
CAIRA & CHICO

Piwa: 212/480

Wysłany: Pon 02 Maj, 2011 08:22  

Popieram zasypke propolisowa.Swietnie sie sprawdza :ok:

#agata_k
Bardzo Uzależniony

Wysłany: Sro 04 Maj, 2011 08:03  

KIKIMORA napisał/a:
Niby na receptę, ale zawsze można panią z apteki ubłagać

z receptą nie ma problemu, bo moja wet mi wypisuje bez problemu dla innego psiaka :mrgreen: tylko musze poczekac na informacje czy ten lek jest w dawce 25 mg czy 50 mg.
Magda (majki) może Ty wiesz w jakiej dawce jest lek? rozumiem, że Keflex w kapsułkach?

[ Dodano: Sro 04 Maj, 2011 09:22 ]
Nowe wieści o Axelku:

Axelek bardzo dobrze się czuje wyluzował się ,śpi na pleckach do góry wentylkiem .Axel jest psem cierpliwym ,uległym ,grzeczny ,delikatnym lecz trochę upartym .Musi go zobaczyć równiesz neurolog jaki okulista .Axelek jest towarzyski ,wita nieznanych mu ludzi machając ogonkiem ,uwielbia pieszczoty .Taki delikatny miś ,na terenie który zna porusza się sprawnie wie gdzie jest kanałek i do niego nie wpadnie ,bramę też ominie .Axel może zamieszkać w domu ze starszymi dziećmi które będą rozumiały że on nie widzi ,otoczenie nie powinno być zbyt ruchliwe i gwarne(centrum miasta) ponieważ jako że jest ślepy jest bardzo wyczulony na dzwięki które go otaczają .Osoba która go adoptuje nie może się litować i pomagać mu np.nosić po schodach on sam musi dawać radę wtedy szybko się uczy i nie rozbija się o napotkane przedmioty tylko je mija .Nie niszczy ,jest czystym psem,Axel może mieszkać w mieszkaniu jak i domu z ogrodem.

--------------------------------------------------------------------------------

Rozmawiałam w piątek z Magdą o Axelku bardzo chwaliła rudzielca. jest kochanym spokojnym psiskiem Pomimo swojego kalectwa Axel sobie swietnie radzi, ładnie poznaje teren, nie rozbija sie i nie potyka o wszystko. Najbardziej mnie rozbawilo jak Magda powiedziala, ze Axel tak sie wycwanił ze jak nie jest do konca pewny co przed nim to sobie łapka sprawdza "grunt" Ładnie sie chłopak wygoił już i w sumie czeka go kastracja i jak najszybciej do nowego domku (bez innych piesków)

chwyta ślepotka za serducho strasznie i jeszcze do tego rudy - moja słabość

Autor postu otrzymał 1 piw(a)
10 
Ostatnio zmieniony przez agata_k Wto 10 Maj, 2011 07:45, w całości zmieniany 1 raz  

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
#PsiStyl
Odpowiedz do tematu

Dodaj temat do:  Temat dla Wykop  Temat dla Facebook  Temat dla Wyczaj.to Temat dla Gwar  Temat dla Delicious  Temat dla Digg  Temat dla Furl  Temat dla Google  Temat dla Magnolia  Temat dla Reddit  Temat dla Simpy  Temat dla Slashdot  Temat dla Technorati  Temat dla YahooMyWeb  Temat dla Nasza Klasa Temat dla Blip  Temat dla MySpace  Temat dla Twitter  Temat dla Flaker  Temat dla Grono.net  Temat dla Gadu-Gadu Live  Temat dla Status GG  Temat dla Poleć  Temat dla Forumowisko 
Zezwolenia Opcje