Adopcje bulterierów, aukcje BULL-BAZAREK
  [ Twoje IP to: 35.175.191.150 ]

PolishEnglishCzechFrenchGermanRussian

bulteriery do adopcji, kliknij i zobacz

Forum  •  Aukcje  •  Szukaj  •  Rejestracja  •  Kontakt  •  Zaloguj 
bulterier
bulterier, bull terrier, bullterrier

Poprzedni temat «» Następny temat

Podpisz petycje - trzej zwyrodnialcy urwali głowę psu
Autor Wiadomość
^dragonh3art
Administrator
Cerber & Negra & Landryna

Pomogła: 11 razy
Piwa: 541/1238
Aukcje Użytkownika: 0

Wysłany: Pią 17 Gru, 2010 15:51  Podpisz petycje - trzej zwyrodnialcy urwali głowę psu

Cytat:
Bestialska zbrodnia na psie
14.12.2010

Bestialska zbrodnia na psie. Trzej sąsiedzi z Lipnicy Małej niedaleko Nowego Targu przywiązali psa rasy Syberian Husky do samochodu i ciągali za sobą po okolicy. Zwierzę nie miało żadnych szans. Siła była tak wielka, że głowa zwierzęcia oderwała się od reszty ciała!

Sąsiedzi byli w wieku: 18, 19 i 23 lata. Przed zbrodnią zorganizowali sobie imprezę alkoholową.

- Wypiliśmy flaszkę i po trzy piwa - mówi Piotr, uczestnik imprezy.

- Wojtek spadł z tej ławki i leżał, a oni siedzieli dalej. Później to ja już nie wiem, powiedziałem im, żeby się wynosili i poszedłem spać - dodaje ojciec Wojciecha, który był właścicielem psa.

- Wszystkie trzy osoby były pod wpływem alkoholu, miały około promila - informuje Roman Wolski z policji w Nowym Targu.

W trakcie imprezy mężczyźni wpadli na pomysł zorganizowania makabrycznej przejażdżki. Przywiązali psa do zderzaka samochodu i zaczęli jechać.

- Pies nie szczekał i dawał się byle komu odwiązać, byle być na wolności. Wierzył każdemu - mówi ojciec Wojtka.

- To są zupełnie niegroźne psy. Sama idea rasy polega na tym, żeby były chętne do współpracy z każdym. Czasami ludzie uważają, że to głupi pies, bo do obcego się łasi. Ale to jest rasa, która ma kochać cały świat, wszystkich ludzi - mówi Katarzyna Czarkowska, hodowca psów rasy Syberian Husky.

Pies bezwarunkowo ufał ludziom. Bez żadnego problemu dał się przywiązać do samochodu. To okazało się dla niego tragiczne.

- Otrzymaliśmy anonimowy telefon, że grupa młodych chłopaków przypięła za samochodem linką holowniczą psa i włóczą go po drodze. Funkcjonariusze zatrzymali tych młodych ludzi pod domem właściciela psa w momencie, gdy za samochodem ciągnęła się już sama linka - informuje Roman Wolski z policji w Nowym Targu.

- On się musiał zadusić, gdy go zaczęli ciągnąć. Kolega mówił, że go tak zapiął, że na pewno się udusił, zanim wyjechaliśmy na drogę. Krzysiek wziął głowę i wsadził do bagażnika. Ja ją zakopałem później, jak przyjechałem z komisariatu - opowiada Piotr, który kierował samochodem z przywiązanym do bagażnika psem.

Dla tych mężczyzn to nie pierwszy kontakt z wymiarem sprawiedliwości. Za ten bestialski czyn w styczniu staną przed sądem.

- W przypadku jednego z oskarżonych jest to pierwszy kontakt z prawem. Natomiast dwaj pozostali byli już wcześniej karani. Jeden z nich za przestępstwo kradzieży z włamaniem, natomiast drugi był już kilkakrotnie karany za przestępstwa przeciwko mieniu. Zarzucone im przestępstwo jest zagrożone karą do dwóch lat pozbawienia wolności - informuje Bogdan Kijak z Sądu Okręgowego w Nowym Sączu.*

* skrót materiału

Reporterki: Małgorzata Frydrych, Iza Kondracka

źródło: http://interwencja.interia.pl/news?inf=1571024

link do reportazu, który ukazał się w Interwencji w Polsacie:
http://clips.interia.pl/s...ref=interwencja

LINK DO PETYCJI:

http://www.petycje.pl/pet..._psu_glowe.html

[ Dodano: Pią 17 Gru, 2010 16:25 ]
a tutaj jeszcze artykuł o innych wyczynach tych trzech zwyrodnialców:

Zwyrodnialcy, którzy przywiązali psa do samochodu i ciągnęli go tak długo, aż odpadła mu głowa, znowu rozrabiają. Ukradli dwa samochody, z czego jeden zepsuli, a drugi spalili. Policja zatrzymała już dwóch sprawców, trzeci jest poszukiwany.

więcej pod poniższym linkiem
:arrow: http://policyjni.gazeta.p...raz_kradna.html

:evil:

"Najgorszym grzechem nie jest nienawiść, ale obojętność, bo jest nieludzka..."
- George Bernard Shaw

agusia_cch
Zaangażowany

Piwa: 40/159

Wysłany: Pią 17 Gru, 2010 17:29  

podpisane.

kahaa
Bywalec

Piwa: 4/21

Wysłany: Nie 19 Gru, 2010 12:06  

trzeba wspierać takie akcje podpisane :!:

#fonia
Uzależniony

Pomogła: 1 raz
Piwa: 274/305

Wysłany: Nie 19 Gru, 2010 12:39  

podpisane

#CAIRA
Uzależniony
CAIRA & CHICO

Pomogła: 2 razy
Piwa: 212/480

Wysłany: Nie 19 Gru, 2010 12:58  

podpisane

#PsiStyl
Bardzo Uzależniony
Franz Maurer -Franio

Pomogła: 2 razy
Piwa: 152/457

Wysłany: Pon 20 Gru, 2010 11:50  

Podpisana ( długo czekałam na potwierdzenie podpisu )

^dragonh3art
Administrator
Cerber & Negra & Landryna

Pomogła: 11 razy
Piwa: 541/1238

Wysłany: Sro 19 Sty, 2011 02:13  

Cytat:
Na karę 10 miesięcy więzienia skazał w środę sąd rejonowy w Nowym Targu trzech mężczyzn z Lipinicy Małej, którzy zakatowali psa rasy Husky ciągnąc go przywiązanego do samochodu. Kierowca dostał dodatkowo cztery miesiące z jazdę pod wpływem alkoholu.

http://www.tvn24.pl/0,168...,wiadomosc.html

za mało :/

"Najgorszym grzechem nie jest nienawiść, ale obojętność, bo jest nieludzka..."
- George Bernard Shaw

*Czarna_
Bulomaniak

Pomogła: 4 razy
Piwa: 352/389

Wysłany: Sro 19 Sty, 2011 08:13  

Stanowczo za mało, ale z drugiej strony dobrze, że w ogóle. Jak napisałam w innym wątku mam nadzieję, że w więzieniu zrobią im z d..y jesień średniowiecza. Nie ma litości dla takich ludzi, ciężko ich nawet ludźmi nazwać.

#Anita
Bardzo Uzależniony

Pomogła: 5 razy
Piwa: 183/160

Wysłany: Sro 19 Sty, 2011 08:17  

Wczoraj na TVN UWAGA był reportaż z procesu i dziennikarz wybrał się do wsi i popytał. Mieszkańcy mówili,że to nie jest ich pierwszy zabity pies. Ktos widział jak powiesili psa na drzewie i rzucali w niego siekierami i nożami. Szkoda,ze zabrakło odwagi na zeznanie tego w sądzie, ale z drugiej strony sie nie dziwię. Ludzie się boją zemsty.

#Stanzabetika
Zaangażowany

Pomogła: 1 raz
Piwa: 152/239

Wysłany: Sro 19 Sty, 2011 20:27  

Oglądałam ten program i duże wrażenie wywarła na mnie wypowieź, że z wyroku nie jest zadowolony rodzony brat jednego z oprawców, bo satysfakcjonowałby go wyższy wyrok. Jedna krew, a tak inni ludzie.
W programie zapowiadali też, że prokuratura złoży apelację - o wyższy wyrok.

10 

Odpowiedz do tematu

Dodaj temat do:  Temat dla Wykop  Temat dla Facebook  Temat dla Wyczaj.to Temat dla Gwar  Temat dla Delicious  Temat dla Digg  Temat dla Furl  Temat dla Google  Temat dla Magnolia  Temat dla Reddit  Temat dla Simpy  Temat dla Slashdot  Temat dla Technorati  Temat dla YahooMyWeb  Temat dla Nasza Klasa Temat dla Blip  Temat dla MySpace  Temat dla Twitter  Temat dla Flaker  Temat dla Grono.net  Temat dla Gadu-Gadu Live  Temat dla Status GG  Temat dla Poleć  Temat dla Forumowisko 
Zezwolenia Opcje