Adopcje bulterierów, aukcje BULL-BAZAREK
  [ Twoje IP to: 3.238.90.95 ]

PolishEnglishCzechFrenchGermanRussian

bulteriery do adopcji, kliknij i zobacz

Forum  •  Aukcje  •  Szukaj  •  Rejestracja  •  Kontakt  •  Zaloguj 
bulterier
bulterier, bull terrier, bullterrier

Poprzedni temat «» Następny temat

STOP PSEUDOHODOWLOM !!!
Autor Wiadomość
Stajenka
Bywalec
Hustler vel Niuń

Piwa: 58/27
Aukcje Użytkownika: 0

Wysłany: Wto 25 Wrz, 2012 11:55  

Witajcie Kochani...
Dawno mnie tu nie było - zawirowania rodzinne, poważne problemy i inne sprawy uniemożliwiły mi pisanie. Ale myśle i pamiętam codziennie.
Chciałam się z Wami podzielić ogłoszeniem, jakie znalazłam dzisiaj na alegratce:

http://alegratka.pl/oglos...2486ba138d516c1

Facet proponuje krycie nierodowodowym samcem "za kasę lub szczeniaka". Co prawda pies nie wygląda na zaniedbanego, ale jest to idealny wstęp do utworzenia dziesiątek pseudohodowli. Jak można zaradzić tego rodzaju ogłoszeniom? Mit "szczeniaka dla zdrowia" dodatkowo potęguje problem.

Ech... a ja ciągle tylko marzę o moim bulku, a On coraz dalej i dalej... :(
21 

P!nk
Poczatkujący

Otrzymał 4 piw(a)

Wysłany: Wto 25 Wrz, 2012 13:01  

A jak by to zglosic do serwisu? Wogole legalne jest takie ogloszenie?? Skoro psy beda bez papierow.. :zly:
22 

Rumi.
Zaangażowany

Pomogła: 1 raz
Piwa: 38/67

Wysłany: Wto 25 Wrz, 2012 13:06  

można zgłosić jako niezgodne z prawem, ja zawsze tak robię jak widze takie ogłoszenie ;)
23 

Stajenka
Bywalec
Hustler vel Niuń

Wysłany: Wto 25 Wrz, 2012 13:32  

Wysłałam zgłoszenie o naruszeniu prawa ze strony alegratki i maila z mojej skrzynki mailowej.
Zobaczymy jutro... koleś zostawił na siebie namiary... można po numerze telefonu próbować szukać, czy nie ogłasza się gdzieś indziej.
24 

Rumi.
Zaangażowany

Pomogła: 1 raz
Piwa: 38/67

Wysłany: Wto 25 Wrz, 2012 14:13  

ja też zgłosiłam ;) Lecz widzę z opinii ludzi że na allegratce nieźle się kręci handel psuedo, mimo wszystko...

Autor postu otrzymał 1 piw(a)
25 

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
Stajenka
Stajenka
Bywalec
Hustler vel Niuń

Wysłany: Sro 26 Wrz, 2012 22:30  

Ogłoszenie usunięto. Przynajmniej tyle :)
26 

^dragonh3art
Administrator
Cerber & Negra & Landryna

Pomogła: 11 razy
Piwa: 541/1238

Wysłany: Pon 22 Paź, 2012 12:06  

Poczytajcie sobie powitanie tej dziewczyny z fioletowego forum (dział tylko dla zarejestrowanych tam).
Dziewczyna kupiła suczkę z "rodowodem"... ze stowarzyszenia SKPRiKR (jedno z tych co jak grzyby wyrosły po deszczu po zmianie ustawy) z hodowli a raczej chodoffli zarejestrowanej tam po nazwą GABY Nicpote Kakisie, sunia została sprzedana do nowego domu w wieku 5 tygodni, u dziewczyny jest jakoś tydzien, a weterynarz podejrzewa, ze jest jeszcze młodsza :shock: ze 5 tygodni to teraz ma, czyli sprzedana była w wieku 4, jest tam tez wstawiony rodowód (skan) a w nim oboje rodziców z rodowodami ZKwP, link do całości: http://www.bulterier-forum.pl/powitanie-vt7294.htm

27 

Bogna
Zaangażowany

Piwa: 56/233

Wysłany: Wto 23 Paź, 2012 10:03  

:shock: :evil: Gosia, co tu dużo mówić, ręce opadają jak się czyta takie historie....
szkoda, że P. J nie zaniepokoiła się wiekiem szczeniaczka, skoro podobno bywała już wcześniej na Forum i pewnie nie raz przeglądała wątki z miotami...
nie mówiąc już o tym, że kupiła psa z hodowli, która nawet nie widnieje w spisie hodowli na tymże forum...to też jej nie zaniepokoiło....zakup psa powinien być chyba dobrze przemyślany, a skoro istnieje coś takiego jak Forum o Rasie to może warto czasem się z kimś skonsultować, albo chociaż czytać ze zrozumieniem :roll:

ale jak napisała Kikimora, mleko już rozlane więc zostaje mi tylko mieć cichą nadzieję, że P. Joasia wykaże się teraz cierpliwością, miłością i chęcią pracy z maluszkiem i weźmie na siebie odpowiedzialność za to co zrobiła......

dobrze, że chociaż teraz się odezwała więc życzę powodzenia i dużo radości z maluszka;)

28 

*Edyta Nowacka
Bulomaniak
Sunin Team :)

Pomogła: 5 razy
Piwa: 286/109

Wysłany: Sro 24 Paź, 2012 09:08  

a ja widzę że dzieki nowym "rodowodom" bedzie mozna przesledzic jakie hodowle najczesciej a jakie mniej czesciej ale jednak staja sie podstawą pseudo :lol:
wspaniały ten rodowód na ksero 8-)
29 

Bogna
Zaangażowany

Piwa: 56/233

Wysłany: Sro 24 Paź, 2012 10:44  

ta, "rodowód" ...niczym wisienka na torcie :roll:

30 

Odpowiedz do tematu

Dodaj temat do:  Temat dla Wykop  Temat dla Facebook  Temat dla Wyczaj.to Temat dla Gwar  Temat dla Delicious  Temat dla Digg  Temat dla Furl  Temat dla Google  Temat dla Magnolia  Temat dla Reddit  Temat dla Simpy  Temat dla Slashdot  Temat dla Technorati  Temat dla YahooMyWeb  Temat dla Nasza Klasa Temat dla Blip  Temat dla MySpace  Temat dla Twitter  Temat dla Flaker  Temat dla Grono.net  Temat dla Gadu-Gadu Live  Temat dla Status GG  Temat dla Poleć  Temat dla Forumowisko 
Zezwolenia Opcje