Adopcje bulterierów, aukcje BULL-BAZAREK
  [ Twoje IP to: 54.234.13.175 ]

PolishEnglishCzechFrenchGermanRussian

bulteriery do adopcji, kliknij i zobacz

Forum  •  Aukcje  •  Szukaj  •  Rejestracja  •  Kontakt  •  Zaloguj 
bulterier
bulterier, bull terrier, bullterrier

Poprzedni temat «» Następny temat

STOP PSEUDOHODOWLOM !!!
Autor Wiadomość
#Anita
Bardzo Uzależniony

Pomogła: 5 razy
Piwa: 183/160
Aukcje Użytkownika: 0

Wysłany: Czw 07 Sie, 2014 08:11  

luis2222 napisał/a:
A pies jest to żywa istota i hodowcy sprzedając ich zachowują sie jak handlarze żywym towarem i jak zauważyłaś chyba zle widzisz

Za próbę usprawiedliwienia konieczności kupienia psa z pseudo i nazwanie hodowców handlarzami proponuję BANA!

41 
Ostatnio zmieniony przez Anita Czw 07 Sie, 2014 11:13, w całości zmieniany 1 raz  

Gatling
Nowicjusz

Piwa: 1/27

Wysłany: Czw 07 Sie, 2014 08:37  

luis2222 napisał/a:
Nie porównuj tak nigdy bo wyprodukowanie auta jest to proces technologiczny który składa sie z określonych elementów które tyle a tyle kosztują.

"Wyprodukowanie" psa to też proces. U hodowców wygląda tak: najpierw znajduje się rodziców, reproduktory o odpowiednich parametrach, z udokumentowanym dobrym zdrowiem i osiągnięciami, potem zapewnia się opiekę weterynaryjną szczennej suce, socjalizuje maluchy, karmi, szczepi, wychowuje. A u pseudohodowców - rozmnaża się 2 zwierzaki mniej więcej w typie rasy i wrzuca w net ogłoszenia o tanich szczeniaczkach.

Zapewniam cię, że wizyty u weterynarza czy dobra karma dla matek i szczeniąt to TEŻ określone elementy, które tyle a tyle kosztują. Nad tym też się zastanów, zanim kupisz nawet szczeniaka za 600, żebyś po pierwszej chorobie psa nie przywiązał go pod schroniskiem.
42 

Julka
Bywalec

Piwa: 27/43

Wysłany: Czw 07 Sie, 2014 09:58  

@Anita to chyba nie mi tego bana ;)
Szkoda gadac, nie zrozumiales nic z mojej wypowiedzi. Nie masz pojecia o kosztach hodowli, dlatego nie zrozumiesz dlaczego pies z dobrej hodowli nie kosztuje 600zl Mowienie, ze hodowcy traktuja swoje psy jak towar obraza spora czesc ludzi tutaj do czego nie masz prawa.
43 

#Anita
Bardzo Uzależniony

Pomogła: 5 razy
Piwa: 183/160

Wysłany: Czw 07 Sie, 2014 11:14  

Julka napisał/a:
@Anita to chyba nie mi tego bana ;)

Nie Ci ;-)
Sorki, omsknęło mi się przy kopiowaniu.

44 

Rumi.
Zaangażowany

Pomogła: 1 raz
Piwa: 38/67

Wysłany: Czw 07 Sie, 2014 20:08  

:roll: zacznijmy od tego że hodowcy najczęściej nie zarabiają na szczeniakach, jeżdżenie po wystawach, karma, szczepienia, badania i wiele innych czynników kosztują o wiele więcej.

a ja popatrzę z innej strony, masz uzbierane 600zł... ja przy kocie i dotychczas dwóch małych psach wydaje co chwilę ok 300zł na podstawowe potrzeby zwierzaków... nie mówiąc o nagłej chorobie któregoś, samo badanie krwi to wydatek ok. 100zł... a jeśli psiak się zatruje? będziesz miał od tak np. 400zł na leczenie?
prosty przykład, mój znajomy ma mixa ttb adoptowanego ze schroniska, okaz zdrowia, jest już z nim ok. dwóch lat, nagle pies zacząć się źle czuć, w tydzień poszło 500zł, badania ciągłe itp. teraz sytuacja jest ustabilizowana, lecz pies musi mieć co tydzień robione badania krwi za ok.100zł aby sprawdzać poziom czerwonych krwinek itp. ciągle na lekach.... będziesz miał od tak takie pieniądze?
trzeba brać to pod uwagę, ja rozważam adopcję psa i wiem że muszę mieć na czarną godzinę odłożone pieniądze, bo co jak coś się popsuje i nie będę zarabiać? co jak pies się rozchoruje?(zatrucia nie są tak rzadkie) weterynarzowi nie zapłacę powietrzem... a przecież psa nie oddam... odpowiedzialność się to zwie 8-)

a co do pseudo.... to brak słów.... http://psia-mac.pl/

45 

#ex se natus
Bywalec

Pomogła: 4 razy
Piwa: 30/58

Wysłany: Pią 08 Sie, 2014 12:48  

miałam coś napisać a propos tych kokosów, które zarabiamy, ale to nie ma sensu
napiszę tylko, że właśnie urodził mi się jeden szczeniak, przez cesarkę, na kryciu byłam pod Brnem w Czechach....
nie liczę szczepień przeciwko herpesowi itd itd itd
jestem handlarzem 8-)

Autor postu otrzymał 1 piw(a)
46 

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
#Basta
inna
Nowicjusz

Wysłany: Czw 26 Lut, 2015 12:49  

Ja nie popieram pseudo hodowli ale jednak musze powiedzieć że nieuczyciwi i przedmiotowo traktujący swoje psy ludzie zdarzają sie wśród hodowli rodowodowych jak i tych bez rodowodu. Uważam, że w ogóle powinno się zaprzestać sprzedaży psów a w grę wchodzić pwoinny jedynie adopcje. może to w końcu zmieniło by obecną sytuację. Prawda jest taka, że zarówno te pieski z rodowodem jak i bez zabierają potencjany dom bidą... które zawsze już będą

47 

#KIKIMORA
Bardzo Uzależniony

Pomogła: 6 razy
Piwa: 265/214

Wysłany: Pią 27 Lut, 2015 18:19  

Zanim coś napiszesz, proszę bardzo się zastanów.

Autor postu otrzymał 1 piw(a)
48 

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
#Anita
Izolda
Poczatkujący

Piwa: 50/48

Wysłany: Pon 02 Mar, 2015 13:46  

inna napisał/a:
Prawda jest taka, że zarówno te pieski z rodowodem jak i bez zabierają potencjany dom bidą... które zawsze już będą

"Bidom"- przepraszam ale takie błędy dźgają mnie w oko. Poza tym, popieram Kikimorę.
49 

diora
Nowicjusz
technik studiująca

Wysłany: Sob 18 Kwi, 2015 17:05  

:-? :-? Pozdrawiam serdecznie. Tematyka pozyteczna i ciekawa. Zgadzam sie z wypowiedziami :evil: \

Życzę :-) przed niedzielą- WAM zdrowia i szczęścia
50 

Odpowiedz do tematu

Dodaj temat do:  Temat dla Wykop  Temat dla Facebook  Temat dla Wyczaj.to Temat dla Gwar  Temat dla Delicious  Temat dla Digg  Temat dla Furl  Temat dla Google  Temat dla Magnolia  Temat dla Reddit  Temat dla Simpy  Temat dla Slashdot  Temat dla Technorati  Temat dla YahooMyWeb  Temat dla Nasza Klasa Temat dla Blip  Temat dla MySpace  Temat dla Twitter  Temat dla Flaker  Temat dla Grono.net  Temat dla Gadu-Gadu Live  Temat dla Status GG  Temat dla Poleć  Temat dla Forumowisko 
Zezwolenia Opcje