Adopcje bulterierów, aukcje BULL-BAZAREK
  [ Twoje IP to: 35.172.201.102 ]

PolishEnglishCzechFrenchGermanRussian

bulteriery do adopcji, kliknij i zobacz

Forum  •  Aukcje  •  Szukaj  •  Rejestracja  •  Kontakt  •  Zaloguj 
bulterier
bulterier, bull terrier, bullterrier

Poprzedni temat «» Następny temat

Straż dla zwierząt
Autor Wiadomość
^dragonh3art
Administrator
Cerber & Negra & Landryna

Pomogła: 11 razy
Piwa: 541/1238
Aukcje Użytkownika: 0

Wysłany: Wto 19 Lut, 2008 11:58  Straż dla zwierząt

Straż dla Zwierząt
- www.strazdlazwierzat.com.pl

Co zrobić jeśli wiesz o cierpieniu zwierząt?

Chcesz pomóc ale nie wiesz jak?

Straż dla Zwierząt - to Stowarzyszenie działające na mocy ustawy ochronie zwierząt

Początki Straży dla Zwierząt

Idea Patrolu Interwencyjnego Stowarzyszenia Opieki nad Zwierzętami w Polsce powstała 16 października 2005 roku i została podjęta przez Mateusza Jakuba Jandę.
Zarząd Główny Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce powierzył Mateuszowi Jandzie funkcję prezesa Zarządu komisarycznego Okręgu w Warszawie, oraz uhonorował dyplomem za wzorowe wypełnianie obowiązków Starszego Inspektora Okręgowego, w gronie założycieli Stowarzyszenia znaleźli się prawnicy, ekonomiści, weterynarze oraz studenci.

Celem działania Stowarzyszenia, określonym w statucie, jest między innymi:

- Działanie na rzecz humanitarnego traktowania zwierząt, ich poszanowania, objęcia ochroną i otoczenie opieką.
- Kształtowanie właściwego stosunku do zwierząt.
- Działanie na rzecz ochrony środowiska.
- Zwalczanie przejawów znęcania się nad zwierzętami, działanie w ich obronie i niesienie im pomocy
- Aktywne działanie w zakresie przestrzegania praw zwierząt.

Autorytet Stowarzyszenia i jego działalność wzoruje się na Królewskim Towarzystwie dla Zapobiegania Okrucieństwa wobec Zwierząt z Wielkiej Brytanii ( RSPCA )

Uprawnienia Straży dla Zwierząt:
    1. Straż dla Zwierząt ma prawo współdzialać z właściwymi instytucjami państwowymi i samorządowymi w ujawnianiu oraz ściganiu przestępstw i wykroczeń określonych w ustawie o ochronie zwierząt z dnia 21 sierpnia 1997 r. oraz przepisach wykonawczych do ustawy.
    2. Straż dla Zwierząt ma prawo wykonywać prawa pokrzywdzonego tj. uczestniczyć w postępowaniach przygotowawczych oraz występować przed sadem jako oskarżyciel posiłkowy lub powód cywilny, a przed sadem grodzkim ds. wykroczeń jako oskarżyciel publiczny.
    3. Straż dla Zwierząt może składac wniosek o odebranie zwierzęcia na okres czasowy w przypadku gdy zwierze jest rażąco zaniedbywane lub okrutnie traktowane.
    4. Straż dla Zwierząt w przypadkach nie cierpiących zwłoki, gdy dalsze pozostawienie zwierzęcia u dotychczasowego właściciela lub opiekuna zagraża jego życiu, może odebrać mu zwierze, zawiadamiając o tym niezwłocznie wójta (burmistrza, prezydenta miasta).
    5. Straż dla Zwierząt w przypadku konieczności bezzwłocznego uśmiercenia w celu zakończenia cierpień zwierzęcia ma prawo stwierdzić potrzebę jego uśmiercenia. Strażnik ma bezwzględny obowiązek we wszystkich swoich działaniach, kierować sie zasadami wynikającymi z postanowień statutu Stowarzyszenia Opieki nad Zwierzętami w Polsce.

Chcesz wstąpić do Straży dla Zwierząt?

Osoby chętne zostać Strażnikiem dla Zwierząt mogą zgłaszać swoje kandydatury do biur poszczególnych Okręgów SdZ w danym mieście.
Po ukończeniu szkolenia i pozytywnym zdaniu egzaminów przed Główną Komisją możesz zostać Strażnikiem dla Zwierząt i aktywnie pomagać zwierzętom.

Jak wesprzeć Straż dla Zwierząt?

Straż dla Zwierząt jest organizacją pozarządową, która utrzymywana jest z darowizn zwykłych ludzi i dzięki wsparciu poszczególnych sponsorów.
Na stronie internetowej Straży znajduje się lista najpotrzebniejszych przedmiotów niezbędnych w prawidłowym funkcjonowaniu Stowarzyszenia.
Każda forma pomocy jest ważna - pomóż pomagać.

Kontakt ze Strażą:
ul. Puławska 7/9
02-515 Warszawa
Tel. (+48 22) 353 50 60
Faks: (+48 22) 353 95 19
www.strazdlazwierzat.com.pl
e-mail zg@strazdlazwierzat.com.pl

"Najgorszym grzechem nie jest nienawiść, ale obojętność, bo jest nieludzka..."
- George Bernard Shaw

#Bullwitmo
Poczatkujący
BLACK VELVET Bullwitmo

Piwa: 6/1

Wysłany: Wto 19 Lut, 2008 17:39  

I bullka mają na stronie startowej :-D
I są Organizacją Pożytku Publicznego czyli można im przekazać 1 % swojego podatku.

#agata_k
Bardzo Uzależniony
Lovelas Casanova vel. Kazimierz Wielki

Pomogła: 2 razy
Piwa: 112/361

Wysłany: Pon 05 Kwi, 2010 18:43  Straż dla zwierząt

Wyczytałam o strazy dla zwierząt, która ma juz kilka jednostek w Polsce, wiec chciałam sie Was spytac, czy oni moze maja wieksze prawa niz fundacja (np. moga zabierac zwierzeta i zglaszac sprawy do prokuratury) wiec czy nie mozna by bylo jakiejs wspolpracy z nimi nawiazac? jak ta sprawa wyglada, bo ja dosyc obcykana to w tym temacie nie jestem. konkretnie myslalam sobie o Casie i Bipi a dokladniej o ich dawnym "wlascicielu", bo w koncu facet moze znowu wziasc bullcie i je tak zaniedbac, a chyba taka straz to oglaby co jakis czas nalot zrobic czy wszystko ok. Co o tym myslicie i co wiecie? :D

Autor: Gaby Sojda

#PsiStyl
Bardzo Uzależniony
Franz Maurer -Franio

Piwa: 152/457

Wysłany: Wto 06 Kwi, 2010 13:21  

agata_k napisał/a:
a chyba taka straz to oglaby co jakis czas nalot zrobic czy wszystko ok. Co o tym myslicie i co wiecie?

Ja też tak myślę tylko trzeba się zorientować jak to działa,mam znajomego w SM może oni coś wiedzą .Jak się dowiem czegoś konkretnego to dam znać :roll:

#agata_k
Bardzo Uzależniony

Wysłany: Sro 07 Kwi, 2010 16:52  

multicryl napisał/a:
Ja też tak myślę tylko trzeba się zorientować jak to działa,mam znajomego w SM może oni coś wiedzą .Jak się dowiem czegoś konkretnego to dam znać

Byloby super :) zawsze te wladze by sie przygladaly takim ludziom wiec i oni by sie bardziej obawiali niz kobitek z fundacji :) w takim razie z niecierpliwoscia bede czekac czy sie czegos wiecej dowiesz na ten temat :)

#PsiStyl
Bardzo Uzależniony
Franz Maurer -Franio

Wysłany: Wto 13 Kwi, 2010 09:02  

to co się na razie dowiedziałam
Witam :) Cześć Agatko pytałem sie o tą straż dla zwierząt coś takiego powstało w Łodzi ale jeszcze konkretnej siedziby nie ma dostali coś od miasta ale to daleka droga . Mam numer tel. do Komendanta Straży - okręg Łódźki Jest to Agnieszka Rutkowska 504-00- 99-39 Łódź ul. Tokarska 5 Może cos tam się dowiecie ja pytałem mojej koleżanki z pracy i tylko tyle miala informacji

#agata_k
Bardzo Uzależniony

Wysłany: Pią 16 Kwi, 2010 08:45  

czesc :D fajnie ze cos wyciagnales informacji od kolezanki :) tylko dziwi mnie to ze niby jest tylko w Łodzi, bo ja czytalam ze jest kilka oddzialow w Polsce, ale to najwyzej zadzwonie na podany przez Ciebie nr i moze cos sie jeszcze dowiem :)

[ Dodano: Pią 16 Kwi, 2010 09:46 ]
hahaha, jest 9 rano, siedze w pracy, gadalam z szefem i pisalam -łeś, zamiast łaś, ale nie obrazisz sie chyba? :P

#Anita
Bardzo Uzależniony

Pomogła: 5 razy
Piwa: 183/160

Wysłany: Pią 30 Kwi, 2010 12:11  

Na stronie STRAŻY DLA ZWIERZĄT jest petycja. Moze ktoś chce podpisać. Rzecz dotyczy likwidacji schroniska - umieralni.

http://www.petycje.pl/pet...?petycjeid=5290

#PsiStyl
Bardzo Uzależniony
Franz Maurer -Franio

Wysłany: Pią 30 Kwi, 2010 12:41  

Podpisana 209 :!:

agusia_cch
Zaangażowany

Piwa: 40/159

Wysłany: Pią 30 Kwi, 2010 12:58  

rowniez:)

10 

Odpowiedz do tematu

Dodaj temat do:  Temat dla Wykop  Temat dla Facebook  Temat dla Wyczaj.to Temat dla Gwar  Temat dla Delicious  Temat dla Digg  Temat dla Furl  Temat dla Google  Temat dla Magnolia  Temat dla Reddit  Temat dla Simpy  Temat dla Slashdot  Temat dla Technorati  Temat dla YahooMyWeb  Temat dla Nasza Klasa Temat dla Blip  Temat dla MySpace  Temat dla Twitter  Temat dla Flaker  Temat dla Grono.net  Temat dla Gadu-Gadu Live  Temat dla Status GG  Temat dla Poleć  Temat dla Forumowisko 
Zezwolenia Opcje