Adopcje bulterierów, aukcje BULL-BAZAREK
  [ Twoje IP to: 18.212.93.234 ]

PolishEnglishCzechFrenchGermanRussian

bulteriery do adopcji, kliknij i zobacz

Forum  •  Aukcje  •  Szukaj  •  Rejestracja  •  Kontakt  •  Zaloguj 
bulterier
bulterier, bull terrier, bullterrier

Poprzedni temat «» Następny temat

Przesunięty przez: dragonh3art
Pon 19 Gru, 2011 16:39
Zaklinacze z deklaracją
Autor Wiadomość
#Gabriela
Stały Bywalec

Pomogła: 1 raz
Piwa: 68/51
Aukcje Użytkownika: 0

Wysłany: Pon 06 Cze, 2011 15:27  Zaklinacze z deklaracją

Uwaga!!! Jeśli wiesz o psie, który został zakwalifikowany do uśpienia z powodów behawioralnych, zadzwoń do nas! Uratujemy mu życie i znajdziemy dla niego dom!

Taki oto tekst widnieje na www zaklinaczy psów http://www.terapiapsow.pl/
Ostatnio wiozłam do tych państwa psa, który miał zostać uśpiony i państwo wzięli go za darmo na 'leczenie', mają u siebie amstafkę na 'terapii', która demolowała dom. Może jak jakiś pies będzie potrzebował pomocy przed adopcją, to warto do nich dzwonić i prosić o pomoc. Pan, który ode mnie psa odbierał z pełną pewnością siebie zakomunikował, że tam gdzie behawioryści wymiękają, oni dają radę, bo są zaklinaczami.

Osobiście nie wypowiadam się na ten temat (temat 'zaklinania'), wrzucam jako info, bo może w przyszłości się przydać.

MartaPesto
Zaangażowany

Piwa: 68/91

Wysłany: Pon 06 Cze, 2011 18:24  

Ostatnio na spacerze spotkałam dziewczyne z 8 miesięcznym dogiem kanaryjskim, opowiedziala mi trochę o tych zaklinaczach, wydaje mi się, że to właśnie ci co Gabrysia podała.
Najfajniejsza jest cena, za 3h zażyczyli sobie 150 zł... a byli 4h za tą samą cenę:)
Dziewczyna wypowiadała się w samych superlatywach o nich. Powiedziala, że najpierw była długa rozmowa telefoniczna, żadnego zbywania, dokładnie wszystko jej objaśnili jeszcze przed przybyciem. Jak juz byli na miejscu byli i w domu i na spacerze ze zwierzem.
Tyle zapamiętałam z jej relacji;)

#agata_k
Bardzo Uzależniony
Lovelas Casanova vel. Kazimierz Wielki

Pomogła: 2 razy
Piwa: 112/361

Wysłany: Wto 07 Cze, 2011 07:51  

Ja tam do pojecia 'zaklinacze' dosyc sceptycznie podchodze. pojawil sie Cesar Millan, wiec i beda sie pojawiac 'polskie odpowiedniki'. Podejrzewam ze owi zaklinacze polscy w podobny sposob podchodza do tresury psow i teorii dominacji jak slynny pan Millan, jednak o jego sposobach mozna tutaj boje toczyc, czy robi dobrze czy robi zle. Owszem, spektakularne przemiany psa w zaledwie godzine robia wrazenie, ale jakos z dystansem do tego podchodze i wole stawiac na polskich sprawdzonych behawiorystow, gdzie szkolenie moze trwa miesiacami, ale jest systematycznie utrwalane :) Ciekawia mnie ci Panstwo, jednak słabo widze ich zmagania z bullem ktory jest agresywny, nieprzewidywalny i ma dziwne bicia (bo przeciez takie psy sie kwalifikuje do uspienia a nie psy, ktore niszcza w domu :roll: ) Temat rzeka ... Podyskutować zawsze mozna :)

Autor: Gaby Sojda

#Gabriela
Stały Bywalec

Wysłany: Wto 07 Cze, 2011 12:05  

Dyskusja toczy się też tu: http://www.bulterier-foru...gicy-vt5253.htm

Przywiozłam do niego spaniela z 'nieobliczalną agresją' po 5 domach adopcyjnych wyciągane wcześniej ze schroniska, więc nie biorą tylko piesków co to kapcie gryzą. Ja będę śledzić temat tego spanielka, bo mnie zaciekawił pan tym, że do terapii używa sfory swoich psów, które mają uczyć psiaka poprawnych zachowań i relacji, nie wiem. Uważam, że pojęcie 'zaklinacz' to chwyt marketingowy, ale nazywanie tego zaklinaniem nie neguje skuteczności. Sama się miotam co o tym sądzić, ale jeśli państwo są pewni swoich możliwości i są u nich bardzo różne psy, deklarują się, że podejmą się każdego psa - to chyba wiedzą co mówią. Nie można zakładać, że nie daliby rady bulkowi, nie można zakładać, że dadzą, ale są, chcą pomagać, można z tego skorzystać.

PS Amstafka demolowała wygryzając okna i próbując wyjść, więc demolowała solidnie :)

MartaPesto
Zaangażowany

Piwa: 68/91

Wysłany: Wto 07 Cze, 2011 12:51  

Fajnie, że jest możliwość skontrolowania ich poprzez tego spaniela:)
Gabrysia jak skontrolujesz to daj znać co i jak bo ciekawa jestem.
Tą babkę ze spaceru postaram się jeszcze raz dorwać i pociągnąć za jezyk:)
Nie oceniam ich, chłyt matetingowy każdy może mieć, nie on jednak się liczy ale wyniki.
Nie siedzę w temcie tresur i behawioryzmu zwierząt, nie znam się, lajkonik jestem, jednak ciekawosć do nowinek mam wrodzoną:)
Trzymam kciuki za spaniela i "zaklinaczy" ... bo czemu nie:) dobre wróżki podobno również istnieją i mają wyniki:)

^dragonh3art
Administrator
Cerber & Negra & Landryna

Pomogła: 11 razy
Piwa: 541/1238

Wysłany: Wto 07 Cze, 2011 15:42  

no to mają szansę się wykazać... http://www.bull-bazarek.e...3,10.htm#102586

"Najgorszym grzechem nie jest nienawiść, ale obojętność, bo jest nieludzka..."
- George Bernard Shaw

#Gabriela
Stały Bywalec

Wysłany: Wto 07 Cze, 2011 17:19  

Zadzwonię do nich jutro i się zapytam, czy mogą wziąć jeszcze jednego psa od razu. Trzeba by ich zachęcić, np u Spaniela dziewczyny z dogomanii mu karmę kupują.

Zadzwoniłam, ale nie mogliśmy pogadać, miałam dzwonić wieczorem, ale sunia już za TM.
Ostatnio zmieniony przez Gabriela Sro 08 Cze, 2011 15:25, w całości zmieniany 1 raz  

^dragonh3art
Administrator
Cerber & Negra & Landryna

Pomogła: 11 razy
Piwa: 541/1238

Wysłany: Sro 08 Cze, 2011 15:25  

Gabriela, nie dzwon, bo nie aktualne, własnie wyczytałam, ze sunia nie zyje

"Najgorszym grzechem nie jest nienawiść, ale obojętność, bo jest nieludzka..."
- George Bernard Shaw

#Gabriela
Stały Bywalec

Wysłany: Sro 08 Cze, 2011 17:24  

Tak, widziałam. Ale i tak będę do nich dzwonić, pogadać na przyszłość.

#JonSnow
Zaangażowany

Piwa: 89/29

Wysłany: Sro 07 Wrz, 2011 10:42  

O rany :?: - piszę o zaklinaczach. Naprawdę niewiele trzeba, żeby ludzie uwierzyli w cuda, takie jak:
1. Kształtowanie nowych wzorców zachowań w ciągu jednego, dwóch spotkań.
2. Odwoływanie się do naturalnej komunikacji, która to naturalna komunikacja powoduje, że w cudowny sposób znikają wyzwalacze zachowania, w równie cudowny sposób znikają wzmocnienia zachowania.

Gdzie wiedza o pierwotnych schematach zachowań, o prymitywnej i myślącej części mózgu psa, o wzmocnieniach, o podstawach neurobiologii, o diecie, potrzebach...?

Z drugiej strony, jak znajdą dom dla problematycznego psa (agresywnego) i ta agresja w nowym środowisku nie powróci, to brawo.

10 

Odpowiedz do tematu

Dodaj temat do:  Temat dla Wykop  Temat dla Facebook  Temat dla Wyczaj.to Temat dla Gwar  Temat dla Delicious  Temat dla Digg  Temat dla Furl  Temat dla Google  Temat dla Magnolia  Temat dla Reddit  Temat dla Simpy  Temat dla Slashdot  Temat dla Technorati  Temat dla YahooMyWeb  Temat dla Nasza Klasa Temat dla Blip  Temat dla MySpace  Temat dla Twitter  Temat dla Flaker  Temat dla Grono.net  Temat dla Gadu-Gadu Live  Temat dla Status GG  Temat dla Poleć  Temat dla Forumowisko 
Zezwolenia Opcje