1. Czy mieszkacie Państwo w domu czy w mieszkaniu?
Mieszkanko 55m, w okolicy 2 duże parki.
2. Czy obecnie w Państwa domu mieszkają jakieś zwierzęta i jakie?
Nie licząc rybki bojownika, aktualnie nie mamy zwierząt. Miejsce w domu przygotowane jest od dłuższego czasu dla Pieska.
3. Czy w Państwa rodzinie były wcześniej zwierzęta i jakie były ich losy?
Zarówno u mnie jak i u Żony od zawsze w rodzinie dominowały psy. Ja za czasów kawalera miałem potężną suke (48kg), mieszanke boksera z owczarkiem niemieckim znalezioną w śmietniku jako szczeniaczek. Wiki była z nami do końca (14 lat). Po ślubie w naszym mieszkanku zamieszkała z nami sunia Milka, kundelek jamnikopodobny którą Żona zabrała z domu rodzinnego. Niestety sunia podczas remontu mieszkania musiała przenieść się do siostry mojej Żony gdzie uległa nieszczęśliwemu wypadkowi.
4. Czy w Panstwa domu był kiedyś bulterier? Czy ktoś z rodziny/znajomych posiada/posiadał bulteriera? Jak wyglądał Państwa dotychczasowy kontakt z tą rasą?
Nie. Mieliśmy duży kontakt z Bulinką naszych Przyjaciół. Myrcha bo tak sie wabiła, była pełną radości, łagodną, uwielbiającą pieszczoty suczką. Niestety wyjazd Przyjaciół za granice zakończył nasz kontakt z pieskiem. Wiele czasu który spędziliśmy z Myrchą pozwolił nam poznać tą rasę psów w której oboje z Żoną zakochaliśmy się na dobre.
5. Dlaczego chcą Państwo adoptować bulteriera? Jaką wiedzę posiadają Państwo na temat rasy?
Bulterier ze względu na swą urode i charakter. Najbardziej pasuje do naszych charakterów i sposobu bycia. Co do wiedzy to książki, forum, i co tylko napisano o tej rasie. Cały czas pogłębiamy swą wiedze.
6. Czy mają Państwo dzieci (jeśli tak to w jakim wieku)?
Tak. Nasza pociecha ma na imię Antoś i ma 4 latka.
7. Czy wszyscy członkowie rodziny akceptują fakt adopcji psa i godzą się na nowego domownika?
Czekamy z Żoną na to już od 2 lat. Wcześniej wstrzymywał nas jedynie wiek syna. Teraz syn i my jesteśmy gotowi na nowego domownika.
8. Co się będzie działo z psem w czasie Państwa wyjazdów, wakacji itp.?
Raczej rzadko wyjeżdżamy, a jeśli trafia się taka okazja są to raczej wypady weekendowe, jednodniowe w niewielkich odległościach. Pies oczywiście wyjeżdża z nami. Zawsze wypady te były z naszą poprzednią sunią i wiemy że nie ma problemu znalezienie pesjonatów które akceptują psy.
9. Pies może żyć kilkanaście lat. Czy przewidziane jest miejsce dla psa w życiu Państwa rodziny na tak długo?
Zarówno ja jak i Żona mieliśmy za młodu psy które żyły kilkanaście lat. Jesteśmy świadomi zoobowiązania na kilkanaście lat i obowiązkami z tym się wiążącymi.
10. Psy porzucone są często po przejściach, mogą odczuwać lęk, w nowym miejscu być zestresowane nawet przez dłuższy czas, mogą nie wiedzieć, że załatwia się na dworze, posiusiać się nie tam, gdzie trzeba, może coś zniszczyć itd. Czy jesteście Państwo gotowi to znieść?
Jesteśmy typem ludzi którzy nie przywiązują większej uwagi do rzeczy. Mieliśmy w swoim życiu psy które potrafiły nabroić i narobić co nieco w domu. Dlatego nie mamy z tym problemu.
11. Czy liczą sie Państwo z koniecznością uczestniczenia psa w szkoleniu? Czy kiedykolwiek uczestniczyli Państwo w szkoleniu ze swoim poprzednim zwierzęciem?
Jeżeli jest taka potrzeba to jak najbardziej tak.
12. Czy w domu Państwa są osoby z alergią na sierść lub ślinę psa?
Nie.
13. Psy chorują - tak jak ludzie - i leczenie czasem jest kosztowne. Czy jesteście Państwo na to przygotowani? Posiadanie psa wiąże się także zawsze z koniecznością szczepień, odrobaczeń, profilaktyki przeciw kleszczowej itp. Czy jesteście Państwo gotowi ponosić te wydatki?
Jesteśmy przygotowani na wszelkie wydatki związane z nagłym leczeniem jak i zwyczajnymi szczepieniami. Napewno dużym plusem jest to, ze klinike weterynaryjna mamy kilka domów obok.
14. Czy planują Państwo wydatki związane z zakupem akcesoriów dla psa? Proszę wziąć również pod uwagę większe wydatki jak np klatka (ok 250-300zł)
Z pewnością zakupimy wszystko co będzie tylko potrzebne dla nowego domownika.
15. Jaki jest Państwa stosunek do kastracji/sterylizacji zwierząt?
Oczywiście będziemy chcieli wysterylizować pieska. Poprzedniej suczke również zrobiliśmy taki zabieg.
16. Czy jesteście Państwo gotowi podpisać umowę adopcyjną, w której ważnym punktem będzie deklaracja, że pies NIGDY nie trafi na ulicę albo do schroniska – a w razie, gdybyście Państwo jednak nie mogli go zatrzymać, niezwłocznie powiadomicie Fundację?
Z całą świadomością jesteśmy gotowi.
17. Czym zamierzacie Państwo żywić psa?
Wszystko zależy jaki piesek do nas trafi. Przedewszystkim najpierw uzyskania wiadomości o poprzedniej diecie i dostosowanie nowej na potrzeby pieska.
18. Czy pies będzie miał możliwość wychodzenia na zewnątrz bez opieki?
Nie.
19. Czy zgodzą się Państwo na wizytę przedstawiciela wolontariatu w Państwa domu po adopcji (to także punkt umowy adopcyjnej) ?
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach