Adopcje bulterierów, aukcje BULL-BAZAREK
  [ Twoje IP to: 3.15.186.124 ]
  
PolishEnglishCzechFrenchGermanRussian
  
bulteriery do adopcji, kliknij i zobacz
 
 Forum  •  Aukcje  •  Szukaj  •  Rejestracja  •  Kontakt  •  Zaloguj 
bulterier
bulterier, bull terrier, bullterrier

Poprzedni temat «» Nastêpny temat

Instynkt ³owiecki a stosunek psa do ma³ych dzieci
Autor Wiadomo¶æ
*Aga31
Zaanga¿owany



Pomog³a: 1 raz
Posty: 382
Piwa: 97/134
Sk±d: Wawa
Aukcje Użytkownika: 0

Wys³any: Wto 09 Lis, 2010 11:57  


Anita napisa³/a:
Zapewne jest te¿ powód do obaw jak LULU potraktuje dziecko. Skoro skasowa³a kozio³a, to mog± byc i gorsze niepodzianki.


:shock: znaczy siê :?:
 
 
    
*Edyta Nowacka
Bulomaniak
Sunin Team :)



Pomog³a: 5 razy
Posty: 1430
Piwa: 286/109
Aukcje Użytkownika: 0

Wys³any: Wto 09 Lis, 2010 12:09  


Anita napisa³/a:
Zapewne jest te¿ powód do obaw jak LULU potraktuje dziecko. Skoro skasowa³a kozio³a, to mog± byc i gorsze niepodzianki.


Nie mam pojêcia w jaki sposób instynkt polowania/my¶liwski u psa ma mieæ zwi±zek z podej¶ciem do dziecka bo nie ma ¿adnego, ale uwa¿am ¿e je¿eli kto¶ nie ma kompletnego pojêcia o zachowaniach psów ( a czytaj±c twoje posty z których 98% jest tak g³upich, ¿e a¿ rêce opadaj± zak³adam i¿ w twoim przypadku ma to zastosowanie bezwzglêdne) powinien zamilkn±æ i absolutnie ani nie doradzaæ we waznych sprawach ani sw± w±tpliw± "wiedz±" ludzi nie straszyæ :lol:
 
 
    
Aganiz
Bywalec


Posty: 98
Piwa: 49/24
Sk±d: Warszawa
Aukcje Użytkownika: 0

Wys³any: Wto 09 Lis, 2010 13:30  


witam

musze sie troszke wtracuc, fakt ze post nie bedzie dotyczyl LULU, ale az mnie mrozi to co Anita tutaj wypisuje, choc po ostatnich u mnie przejsciach jest to poglad niestety dosc powszechny,
pod nasza nieobecnosc, kiedy dzeiciaki i zwierzyniec zostal sam (pod opieka 2 babc) kot niestety zostal dosc brutalnie potraktowany przez Norke i niestety nie przezyl, buczac pisalam smsy do Magdy (Majki), ktorej bardzo dziekuje za wytlumaczenie zachowania Norki, i dowiedzialam sie ze wlasnie w tym momencie zadzialam instynkt lowiecki,
ale niewazne
chodzi mi o to ze dosc sceptycznie po powrocie byam nastawiona do Norki, balam sie o dzeiciaki i co...
moze sie myle ale Norka jakby stala sie bardziej czula, cierpliwa, wystarczy ze Ala (3lata) usiadzie od razu biegnie do niej i sie kladzie na kolanach, mlody (1.5l) bryka po niej a ta merda ogonem i go lize, gdzie wczesniej patrzyla sie spod byka na niego,

sluchajcie, nie ma lepszego widoku jak cala trojka siedzi na kanapie przytulona i oglada TV, albo Adas lezy z Norka w jej poslaniu i cos tam gada do niej a ta kladzie lape na nim (dodam ze Norka ma dwa legowiska, jedno ogolnie dostepne a drugie w przedpokoju i idzie tam jak ma juz dosc wszystkiego, dzieciaki tam nie wchodza)

wiem ze post nie na temat ale moze Anita przestanie pisac glupoty i straszyc ludzi, toz czytaja to ludzie z zewnatrz i wyrabiaja mylne pojecie sobie,
 
    
#JonSnow
Zaanga¿owany



Posty: 309
Piwa: 89/29
Aukcje Użytkownika: 0

Wys³any: Wto 09 Lis, 2010 13:44  


Silny instynkt drapie¿cy mo¿e siê przek³adaæ na problemy zwi±zane ze stosunkiem do dziecka - postrzeganie dziecka jako potencjalnej ofiary i ³atwo¶æ pobudzenia. Ale nie jest on jedynym wyznacznikiem, zawsze wspó³istnieje z temperamentem psa, do¶wiadczeniami socjalizacyjnymi, histori± psa, jego ¶rodowiskiem (spe³nianiem potrzeb, przewidywalno¶ci± i kontrolowalno¶ci± ¶rodowiska) i przede wszystkim procesem nauki: ka¿dego psa mo¿na bardzo wiele nauczyæ. Nie ma absolutnie sensu przyklejanie ³atek: silny instynkt drapie¿cy = problemy do dziecka, agresja miskowa = u¶pienie, bo ka¿dy przypadek jest inny. Je¶li kto¶ siê zagadnieniami behawioralnymi nie interesuje, to zamiast prawid³owej analizy zacznie przyklejaæ ³atki i wyci±gaæ '³atkowe' wnioski (kiedy¶ by³y to historie o czarnym podniebieniu, teraz zast±pione innymi 'prawdami powszechnymi'). Do niczego nie jest to potrzebne.

Z wniosków ogólnych to mo¿na powiedzieæ, ¿e nie ka¿dy pies siê do dzieci nadaje. I tyle. Losu Lulu to nie zmieni, bo Lulu musi znale¼æ nowy dom z zupe³nie innych przyczyn. Mam nadziejê, ¿e takowy znajdzie.
_____________________________
behawiorysta, trener: www.dobrypies.eu
 
 
    
#PsiStyl
Bardzo Uzale¿niony
Franz Maurer -Franio



Pomog³a: 2 razy
Posty: 869
Piwa: 152/457
Sk±d: £ód¼
Aukcje Użytkownika: 0

Wys³any: Wto 09 Lis, 2010 14:31  


JonSnow napisa³/a:
(kiedy¶ by³y to historie o czarnym podniebieniu, teraz zast±pione innymi 'prawdami powszechnymi').

mnie w dzieciñstwie straszono "czarn± wo³g± " porywaj±c± dzieciaki. tak w³a¶nie powstaj± bajki z mchu i paproci. Jak Lulu trafi do domu gdzie s± ju¿ dzieci to mam nadziejê ¿e siê przystosuje .
_____________________________
Bulterier nie jest wstanie pogodziæ siê z g³upot±,
nawet u swojego w³a¶ciciela

 
 
    
*Edyta Nowacka
Bulomaniak
Sunin Team :)



Pomog³a: 5 razy
Posty: 1430
Piwa: 286/109
Aukcje Użytkownika: 0

Wys³any: Sro 10 Lis, 2010 07:11  


JonSnow napisa³/a:
Silny instynkt drapie¿cy mo¿e siê przek³adaæ na problemy zwi±zane ze stosunkiem do dziecka - postrzeganie dziecka jako potencjalnej ofiary i ³atwo¶æ pobudzenia. Ale nie jest on jedynym wyznacznikiem, zawsze wspó³istnieje z temperamentem psa, do¶wiadczeniami socjalizacyjnymi, histori± psa, jego ¶rodowiskiem (spe³nianiem potrzeb, przewidywalno¶ci± i kontrolowalno¶ci± ¶rodowiska) i przede wszystkim procesem nauki:


brakuje mi tu przede wszystkim najwazniejszego wyznacznika- czyli rasy. Daleka by³abym od oceniania psow w tym zakresie jako ogolu. Do pasterskiego i problemu z dziecmi podejdziesz inaczej bo to bedzie problem wypasania. U mysliwskiego bedzie to wygladalo inaczej. U obronnego jeszcze inaczej. Tak samo u bull terriera zagryzanie krowy, koziolka czy co tam kopytnego czy agresja wewnatrzgatunkowa nie jest przeze mnie postrzegane jako strikte mysliwski. jest to wedlug mnie problem szerszy- genowy- tego do czego byly dla rozrywki i pozytku ludzi przyuczane i do czego byly wykorzystywane. To ze pies po praktycznym odtworzeniu rasy trafil na kanapy nie znaczy ze pozbyl sie instynktow genowych- tym bardziej ze pula genowa byla mocno zawezona i uzytkowa.
Moj wlasny samiec kiedys chwycil krowe za chrape i musialam go od owego zwierzecia odklejac (a trzymal solidnie)- instynkt mysliwski na codzien ma praktycznie zerowy i sam po calej akcji nie wiedzial za bardzo o co mu chodzilo :lol: na szczescie krowie niewiele sie stalo. Z trzoda chlewn± i kopytnymi puszczac go jednak nie bede :mrgreen:
Do dzieci zas "pies idea³" ;-)

Nie zmienia to faktu ze coraz wiecej na tym forum rad i pomyslow jak lysy grzywka o podloge :roll: :lol:
 
 
    
#Anita
Bardzo Uzale¿niony



Pomog³a: 5 razy
Posty: 832
Piwa: 183/160
Sk±d: ¦widnica
Aukcje Użytkownika: 0

Wys³any: Sro 10 Lis, 2010 08:50  


JonSnow napisa³/a:
Silny instynkt drapie¿cy mo¿e siê przek³adaæ na problemy zwi±zane ze stosunkiem do dziecka - postrzeganie dziecka jako potencjalnej ofiary i ³atwo¶æ pobudzenia.


Tylko o to mo¿e mi chodzi. O nic wiêcej. Ogólnie dziekujê JonSnow za kulturaln± wypowied¼, bo jak sie ktos czegos ma nauczyæ, to tylko od takiej osoby.

Edyta Nowacka napisa³/a:
Nie mam pojêcia w jaki sposób instynkt polowania/my¶liwski u psa ma mieæ zwi±zek z podej¶ciem do dziecka bo nie ma ¿adnego, ale uwa¿am ¿e je¿eli kto¶ nie ma kompletnego pojêcia o zachowaniach psów ( a czytaj±c twoje posty z których 98% jest tak g³upich, ¿e a¿ rêce opadaj± zak³adam i¿ w twoim przypadku ma to zastosowanie bezwzglêdne) powinien zamilkn±æ i absolutnie ani nie doradzaæ we waznych sprawach ani sw± w±tpliw± "wiedz±" ludzi nie straszyæ
.

Nie irytuj siê i w³±cz sobie opcje IGNORUJ. Twoje chamskie odpowiedzi niejednego tu wyprowadzi³y z równowagi i nic nie wnios³y. Takim tonem nikogo do niczego nie przekonasz i nie nauczysz. Natomiast prowokujesz niepotrzebne awantury.
Bior±c pod uwagê,ze potrafisz dosraæ tu behawiory¶cie,krytykowaæ opinie innych fachowców oraz dokopaæ komus, kto ju¿ le¿y, to powiem Ci krótko WAL SIÊ!!!
 
    
#cirilla
Poczatkuj±cy


Posty: 53
Piwa: 36/12
Aukcje Użytkownika: 0

Wys³any: Sro 10 Lis, 2010 09:11  


Anita napisa³/a:

Bior±c pod uwagê,ze potrafisz dosraæ tu behawiory¶cie,krytykowaæ opinie innych fachowców oraz dokopaæ komus, kto ju¿ le¿y, to powiem Ci krótko WAL SIÊ!!!


:shock:
 
    
#PsiStyl
Bardzo Uzale¿niony
Franz Maurer -Franio



Pomog³a: 2 razy
Posty: 869
Piwa: 152/457
Sk±d: £ód¼
Aukcje Użytkownika: 0

Wys³any: Sro 10 Lis, 2010 09:19  


Edyta Nowacka napisa³/a:
Moj wlasny samiec kiedys chwycil krowe za chrape i musialam go od owego zwierzecia odklejac

Ja mia³am przypadek jak mój u¿ar³ krowê w nogê i chcia³ za ty³ek z³apaæ ,ale ta mu sprzeda³a kopa....no zaczê³a siê jazda. Krowy ucieka³y on je ³apa³ za nogi dostawa³ kopa fruwa³ i robi³ kozio³ki ,ale dalej za nimi do z obej¶cia. By³am w szoku my¶la³am ¿e ju¿ po psie....wróci³ przez tydzieñ strupy ze ³ba z³azi³y. Dzisiaj jak widzi krowê to siê spina i jest gotowy do kolejnej akcji , wiem ¿e ju¿ mu to niestety zostanie. Natomiast nie przejawia ¿adnej agresji do dzieci i to bez wzglêdu na wiek. Dlatego wydaje mi siê ¿e z dzieæmi nie powinno byæ k³opotu u Lulu , mo¿e byæ zazdrosna , ale je¿eli wiadomo jak mo¿na j± przystosowaæ do narodzin dziecka to nie powinna nic z³ego wywin±æ. Zreszt± ten problem jest raczej po za ni± , bo szukamy nowego domku. Mam nadziejê ¿e znajdziemy trzymam za to kciuki.
_____________________________
Bulterier nie jest wstanie pogodziæ siê z g³upot±,
nawet u swojego w³a¶ciciela

 
 
    
Marmolada
Nowicjusz



Posty: 7
Sk±d: Myszków
Aukcje Użytkownika: 0

Wys³any: Sro 10 Lis, 2010 09:26  


Pragnê zauwa¿yæ i¿ nie chodzi tu tylko o to czy Lulu zaakceptuje dziecko, ale o to ¿e nie bêdzie dla niej czas. Zrozumcie, co dla rodzica jest wa¿niejsze, pies czy dziecko? Na dodatek chore.
A zreszt± kto wie mo¿e Lulu nie akceptowa³a bym ci±gniêcia za uszy, zabierania zabawek itp.
10 
 
 
    
  Wy¶wietl posty z ostatnich:     
Odpowiedz do tematu
 
Dodaj temat do:  Temat dla Wykop  Temat dla Facebook  Temat dla Wyczaj.to Temat dla Gwar  Temat dla Delicious  Temat dla Digg  Temat dla Furl  Temat dla Google  Temat dla Magnolia  Temat dla Reddit  Temat dla Simpy  Temat dla Slashdot  Temat dla Technorati  Temat dla YahooMyWeb  Temat dla Nasza Klasa Temat dla Blip  Temat dla MySpace  Temat dla Twitter  Temat dla Flaker  Temat dla Grono.net  Temat dla Gadu-Gadu Live  Temat dla Status GG  Temat dla Poleæ  Temat dla Forumowisko 
Zezwolenia Opcje
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Losowo wybrane tematy » Po godzinach
Jumpbox
Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez mo¿liwo¶ci zmiany postów lub pisania odpowiedzi BULL T-shirt dla dzieci i nie tylko :)
Sprzeda¿ bull-koszulek na rzecz Funda...
kabal Bazarek charytatywny na forum 15 Sob 01 Cze, 2013 09:45
kabal
Brak nowych postów Amstafka Mila i jej piêcioro dzieci
¯mija Inne psy, które znalaz³y domy 12 Sob 09 Kwi, 2016 23:45
xena


 
bulterier, bull terrier, bullterrier
Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytañ do SQL: 30
              
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Mapa forum BULL-BAZAREK | Polityka Prywatności